More

  Sot filloi Festivali Ndërkombëtar “SHKUPI” FOLK FEST 2017

  Sot filloi Festivali Ndërkombëtar “SHKUPI” FOLK FEST 2017.

  Pjesmarës në këtë eveniment ishin shumë shoqata kulturore artistike nga vendi , Kosova , Shqipëria , Turqia dhe vende të tjera.

  Festivalin e hapi Ministri i Ambientit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor Bashkim Ameti.

  Fjalë rasti pati edhe organizatori i këtij Festivali gjegjësisht kryetari i SHKA “SHQIPONJA”  Fevzi Hbipi.

  Prezent ishte edhe Kryeparlamentari i RM-së Talat Xhaferi , Kryetari i Komunës së Sarajit Bekim Murati dhe shumë personalitete nga jeta politike , kulturore e artistike.

  Festivali do të vazhdoj edhe nesër dhe pasnesër me fillim prej ora 19:00 te Sheshi i Flamurit në Saraj.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...