More

  Sot filloi Festivali Ndërkombëtar “SHKUPI” FOLK FEST 2017

  Sot filloi Festivali Ndërkombëtar “SHKUPI” FOLK FEST 2017.

  Pjesmarës në këtë eveniment ishin shumë shoqata kulturore artistike nga vendi , Kosova , Shqipëria , Turqia dhe vende të tjera.

  Festivalin e hapi Ministri i Ambientit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor Bashkim Ameti.

  Fjalë rasti pati edhe organizatori i këtij Festivali gjegjësisht kryetari i SHKA “SHQIPONJA”  Fevzi Hbipi.

  Prezent ishte edhe Kryeparlamentari i RM-së Talat Xhaferi , Kryetari i Komunës së Sarajit Bekim Murati dhe shumë personalitete nga jeta politike , kulturore e artistike.

  Festivali do të vazhdoj edhe nesër dhe pasnesër me fillim prej ora 19:00 te Sheshi i Flamurit në Saraj.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Hospitalizohen dhe shtatë persona të tjerë me kollë të mirë, gjithsej 786 raste në vend

  Prej datës 14 deri më 20 qershor, janë raportuar gjithsej 41 raste të reja me pertusis, të njohur si...

  Komuna e Haraçinës me qendër për ofrimin falas të shërbimeve defektologjike dhe psikologjike për fëmijët me nevoja të posaçme

  Komuna e Haraçinës prej sot ka qendrën e saj për ofrimin falas të shërbimeve defektologjike dhe psikologjike për fëmijë...

  Gjuha e shenjave tani edhe në gjuhën shqipe, promovohet libri nga Valdeta Kasapi dhe Adelina Haskaj

  Komunikimi pemës gjuhës së shenjave, për pjesëtarët e shoqërisë shqiptare në Maqedoni tani e tutje do të ketë një...

  NQP në halle, pësojnë qytetarët/ Drejtorët në punë, por jo fizikisht

  Sa për sy e faqe, janë autobusat të cilat funksionojnë nëpër qytetin e Shkupit. I tillë mbetet të jetë...