More

  Skadimi i afatit për formim të Qeverisë, ja çfarë thonë nga Kabineti i Ivanovit

  Pas marrjes së njoftimit zyrtar nga ana e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë për atë se mandatari a ka dorëzuar program dhe propozim për përbërje të Qeverisë së re, kryetari i shtetit, Gjorge Ivanov, do të fillojë me konsultime me institucionet kompetente dhe partitë politike, thonë nga Kabinet i Ivanovit.

  “Duke e pasur parasysh se ka skaduar afati sipas nenit 90 të Kushtetutës së Republikës së Maqedonisë, Kuvendi i Republikës së Maqedonisë e ka për detyrë ta njoftojë kryetarin e shtetit se a ka dorëzuara mandatari,  program dhe propozim për përbërjen e Qeverisë së re”, thonë nga kabineti.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Pamje shqetësuese: Momenti me VIDEO kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë

  Tre persona kanë mbetur të plagosur pas një përleshjeje në Pejë. Lajmin për gazetën online Reporteri.net e ka konfirmuar edhe...

  Fitore e Frontit Europian në zonën 5, konfirmohet deputeti nr.

  Pas rivotimit të ditës së sotme në Njesinë Zgjedhore 5 dhe 6 Fronti Europian mesa duket ka ruajtur mandatin...

  Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

  Dimitar Kovaçevski zyrtarisht konfirmoi dorëheqjen nga pozita e kryetarit të LSDM-së, të cilën e shpalli më 8 maj, si...

  KSHZ: 45.88% është dalja deri në orën 17:00 në vendvotimet ku ka rivotim

  Deri në orën 17:00, nga gjithsej 4.514 votues të regjistruar në shtatë vendvotime, kanë votuar 2.071 ose 45,88 për...