More

  SHQIPTOHEN 126 MASA NË SHKUP, 10 PËR VOZITJE PA PATENTË SHOFER

  Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (07.09.2024) ka vazhduar me kontrolle në zonën e komunikacionit, me çka janë shqiptuar 126 masa.“Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 126 masa, nga të cilat 10 masa për drejtim të automjetit pa patentë shofer, katër masa për përdorim të celularit gjatë drejtimit të automjetit, katër masa për kalim të sinjalit të mbyllur – semafor të kuq, shtatë masa për mospërdorimin e rripit të sigurisë, 15 masa për kundërvajtje që u kushtojnë drejtuesve të motoçikletës…”, theksojnë nga MPB.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

  Komisioni Rregullator i Energjetikës, i Shërbimeve të Ujit dhe i Shërbimeve të Menaxhimit me Mbeturinat Komunale i Republikës së...

  LSM: Shpenzimet për një familje në Maqedoni për muajin korrik, 60.570 denarë

  Shpenzimet minimale të një familjeje në korrik kanë qenë 60.570 denarë dhe në krahasim me qershorin janë rritur për...

  Aktivë shtatë zjarre, në 24 orët e fundit janë regjistruar 29 zjarre në ambient të hapur

  Shkup, 22 korrik – Qendra për menaxhim me kriza në mëngjes njoftoi se në 24 orët e fundit ka...

  Aksident në autostradën “Ibrahim Rugova”, tetë të lënduar

  Tetë persona kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur sot në kilometrin e 40-të...