More

  Shoqata për Traditë dhe Kulturë VATRA E DERVENIT

  Shoqata për Traditë dhe Kulturë VATRA E DERVENIT është shoqatë e pamvarur , vullnetare , jo qeveritare dhe jo partiake në shërbim të qytetarëve.Kjo shoqatë vepron në të gjithë teritorin e Republikës së Maqedonisë , ku është e organizuar dhe e vendosur me qendër në Saraj , Shkup.Shoqata në fjalë me Statut e ka të përcaktuar që mund të bashkëpunoj edhe me organizata të tjera joqeveritare , fondacione dhe institucione të ndryshme , mund të ketë veprim edhe në vendet tjera të rajonit dhe më gjërë gjithmonë nên kornizat e Kushtetutës së RM dhe Statutit të saj.

  Detyrat kryesore të shoqatës është të veprojë në drejtimin edukativo-arsimorë , kulturorë , si dhe në bashkëpunimin ndërqytetarë.Misoni i kësaj Shoqate është që ti motivojë qytetarët pa dallime etnike , feje apo rase , shoqatat ekologjike si dhe aktivitetet sportive , të krijojë ide të reja dhe të jep kontribut për të marë vendime të rëndësishme aty ku është e pranishme.Shoqata për Traditë dhe Kulturë VATRA E DERVENIT i ka edhe organet e veta drejtuese siç janë:

  1.Parlamentin

  2.Kryetarin

  3.Këshillin Drejtues

  4.Këshillin mbikqyrës

  5.Administratë profesionale

  Aktiviteti i parë i kësaj shoqate ishte dhënja e Mirënjohjeve sportistëve të dalluar si dhe në sferën e kulturës. Kontribut të jashtëzakonshëm ka edhe në vendosjen e heroit tonë kombëtarë ISA BOLETINI në Saraj ku ishte bartëse kryesore e këtij aktiviteti në bashkëpunim me komunën e Sarajit.

  Në të ardhmën nga kjo Shoqatë pritet të ketë edhe aktivitete tjera në sferat e ndryshme ku ajo vepron.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

  Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet dhe mirëpret vendimin ekzekutiv të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden...

  Ahmeti takon zv/ministren e Jashtme greke, Papadopoulo

  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar Zëvendës ministren e Punëve të Jashtme të Greqisë, znj....

  Shqipëria drejt rekordit, 50 mijë kuqezi lënë pa bileta italianët në sfidën e parë

  Burimet për ESPN bëjnë të ditur se në stadium do të jenë mbi 50,000 tifozë shqiptarë, kontigjenti më i madh udhëtues i çdo...

  BFI me njoftim: Ja kur falet namazi i Kurban Bajramit në RMV

  Bashkësia Fetare Islame ka kumtuar kohën e faljes së Kurban Bajramit. Festa e cila shënohet më 16 qershor 2024, të...