More

  Shkupi këtë mëngjes ishte qyteti më i ftohtë në Maqedoni

  Më ftohtë në mëngjesin e sotëm ishte në Petrovec të Shkupit, ku janë matur -18 gradë celsius, ndërsa temperatura maksimale prej 0 gradë është matur në Dojran

  Sipas Drejtorisë për Punë Hidrometeorologjike (DPHM), -16 gradë janë matur në Manastir, -14 në Tetovë, -12 në Demir Kapi dhe Kumanovë, -11 në Shkup-Zajçev Rid dhe Berovë, -10 në Strumicë dhe Mavrovë, -9 në Prilep dhe Shtip, -8 në Kriva Pallankë, -7 në Krushevë, -6 në Pozharane dhe Lazaropole, -5 në Gjurishte, Gjevgjeli, Topolçan dhe Pretor, -4 në Vinicë dhe -2 në Ohër.

  Deri në orën 8:00 shtresa më e lartë e borës ishte në Mavrovë 64 centimetra, ndërsa më e ulët në Shtip vetëm dy centimetra.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Përplasjet VMRO-Arskovska, pësojnë qytetarët

  Përplasjet VMRO-Arsovska, shkarkimet dhe dorëheqjet e drejtorëve të ndërmarrjeve publike të Qytetit të Shkupit kanë lënë një kaos prapa...

  Rrugët dytësore në Tetovë, në gjendje të keqe

  Viteve të fundit sikur është bërë rregull i pashkruar që të asfaltohen dhe të kujdesen vetëm për rrugët në...

  “Dauti Komerc” kremtoi 30 vjetorin e themelimit

  Mbrëmë në një atmosferë impozante në hapsirat e kompanisë në Saraj, "Dauti Komerc" kremtoi 30 vjetorin e themelimit dhe...

  Superekspertiza për Llaskarcën nuk është përgatitur as për 315 ditë

  Për tragjedinë e shkaktuar nga “Durmo Turs” në Llaskarcë, ku humbën jetën 16 persona, Byrosë për ekspertiza gjyqësore nuk...
  WordPress Ads