More

  Shkolla Fillore “ Bajram Shabani” në Kondovë , shënoi sot patronatin e 40 të saj

  Sot me një manifestim të jashtëzakonshëm Shkolla Fillore “ Bajram Shabani “ shënoi dekadën e 4 nga hapja e saj , gjegjësisht patronatin e shkollës , njofton derveni.info

  “ 40 vite përkushtim , 40 vite arsim e shkencë shumë gjenerata të dala nga ky tempull i diturisë sot ne na bën krenar.Duhet ta ruajmë edhe shumë vite të tjera dhe të gjithë bashkë të kontribojmë që nga kjo shkollë të dalin edhe shumë gjenerata tjera , ku suksesi dhe mbi të gjitha cilësia të jetë prioritet i yni, deklaroi drejtori i Shkollës Fillore “Bajram Shabani” z.Mensur Jakupi.

  Karakteristikë e patronatit të sivjetëm të shkollës ishte edhe “Tradita e Kondovës” siç e kishin quajtur nxënësit e kësaj shkolle duke servirur ushqime tradicionale.

  Ky patronat u zbukurua edhe më shum me performancat e nxënësve të kësaj shkolle me recitime , këngë e valle , por edhe me shpërblime të ndryshme për nxënësit më të mirë të Shkollës Fillore “ Bajram Shabani” në garat e arsimit e sportit.

  Vlen të theksohet se drejtoria e shkollës  nderoi me mirënjohje të gjithë afaristët dhe ata që ndihmuan pasi që kjo shkollë në tre muajt e fundit ka marë një renovim të tërësishëm dhe është zbukuruar me pamjen e saj./derveni.info

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...