More

  SHKA “Duflla” – Raçe mer çmimin “Pika më autentike e festivalit” në Deçan

  Shoqëria Kulturore Artistike “Duflla”, nga Raçja, ka marë pjesë në festivalin tradicional ndërkombtar, në Deçan të Kosovës, ku është paraqitur me disa valla burimore dhe këngë të Dërvendit.

  Me këtë rastë, janë ndarë edhe mirnjohoje dhe janë shpallur këngët dhe vallet më të mira.

  Këngëtari I SHQK “Dufla”, Fasli Kovaçi  është zgjedhur si këngtari më I mirë në festivalin ndërkombtarë të organizuar në Deçan, të Kosovës, me këngën e interpretuar nga dueti Fasli Kovaçi dhe Avni Hoxha, “Te burimi I Dufllës”.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Pamje shqetësuese: Momenti me VIDEO kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë

  Tre persona kanë mbetur të plagosur pas një përleshjeje në Pejë. Lajmin për gazetën online Reporteri.net e ka konfirmuar edhe...

  Fitore e Frontit Europian në zonën 5, konfirmohet deputeti nr.

  Pas rivotimit të ditës së sotme në Njesinë Zgjedhore 5 dhe 6 Fronti Europian mesa duket ka ruajtur mandatin...

  Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

  Dimitar Kovaçevski zyrtarisht konfirmoi dorëheqjen nga pozita e kryetarit të LSDM-së, të cilën e shpalli më 8 maj, si...

  KSHZ: 45.88% është dalja deri në orën 17:00 në vendvotimet ku ka rivotim

  Deri në orën 17:00, nga gjithsej 4.514 votues të regjistruar në shtatë vendvotime, kanë votuar 2.071 ose 45,88 për...