More

  Shikoni transformimin që i kanë bërë veturës më të famshme të komunizmit në Pogradec (Foto)

  Shikoni transformimin që i kanë bërë veturës më të famshme të komunizmit në Pogradec (Foto)

  “BEIJING BJ212” e njohur në Shqipëri “BÇ”-ë, është një prej makinave më të famshme të Shqipërisë së epokës komuniste, madje një prej ikonave të komunizmit në rrugë.

  Ajo ka shëtitur rrugët e vendit për të paktën 50 vite dhe akoma syri mund të të kapë tek-tuk ndonjë ekzemplar të mbetur, që tani më tepër përdoren nga koleksionues apo të apasionuar pas makinave të vjetra, shkruajnë mediat shqiptare.

  E “Albanian Transport” ka sjellë foto nga restaurimi më i arritur për këtë model, “BEIJING BJ212”, përfshirë edhe ngjyrën.

  “Përshëndetje Servis Kolasi!”,- është komenti në këtë faqe që i referohet servisit që ka restauruar këtë ‘BÇ’-ë me targa Pogradeci.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  PRERJA E PALIGJSHME E DRUVE: “Masakrohet” Mali Sharr!

  Më tej, nga ky institucion sqarohet se vendi ku janë gjetur personat duke prerë dru quhet “Maja e Zezë”,...

  Në Shkup janë denuar 141 shoferë, 59 për tejkalim të shpejtësisë

  Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (03.02.2024) ka vazhduar me kontrolle në komunikacion. Në territorin...

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...