More

  Shikoni transformimin që i kanë bërë veturës më të famshme të komunizmit në Pogradec (Foto)

  Shikoni transformimin që i kanë bërë veturës më të famshme të komunizmit në Pogradec (Foto)

  “BEIJING BJ212” e njohur në Shqipëri “BÇ”-ë, është një prej makinave më të famshme të Shqipërisë së epokës komuniste, madje një prej ikonave të komunizmit në rrugë.

  Ajo ka shëtitur rrugët e vendit për të paktën 50 vite dhe akoma syri mund të të kapë tek-tuk ndonjë ekzemplar të mbetur, që tani më tepër përdoren nga koleksionues apo të apasionuar pas makinave të vjetra, shkruajnë mediat shqiptare.

  E “Albanian Transport” ka sjellë foto nga restaurimi më i arritur për këtë model, “BEIJING BJ212”, përfshirë edhe ngjyrën.

  “Përshëndetje Servis Kolasi!”,- është komenti në këtë faqe që i referohet servisit që ka restauruar këtë ‘BÇ’-ë me targa Pogradeci.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tifozi special i Kombëtares në Hamburg, djali i komandantit Adem Jashari në mbështetje të kuqezinjve

  Sfida mes Kroacisë dhe Shqipërisë do të ketë në tifoz mjaft special. Në stadium këtë superndeshje për kuqezinjtë do ta...

  Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

  Një ari ka mbetur i ngordhur pasi një automjet e ka goditur mëngjesin e sotëm në rrugën e Gostivarit-Ohër,...

  Tifozët shqiptarë mbërrijnë në Hamburg

  Tifozët shqiptarë kanë filluar të mbushin qytetin e Hamburgut, aty ku Shqipëria do ta zhvillojë ndeshjen e radhës në...

  Ky është parashikimi i motit për sot

  Moti sot kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare...