More

  Shëndeti i fshehur në lëvozhgën me pika pika

   

  Vezët e fllanzave japoneze,apo vezët shëruese,kultivoheshin prej mijëra vjetësh be fshehtesi,këtë e vertetojnë mbishkrimet e lashta ne piramidat e Egjiptit të sotëm,ku vezët e tyre konsumoheshin vetëm nga faraoni,poashtu te njejtat ne fshehtesi kultohoheshin edhe ne Kinë,Japoni,dhe ish republikat Sovjetike.Tani më prej 600 vitesh kultovohen gjithandej nepër botë,ku përbërjen e tyre e vërteton edhe organizata botëtote e shëndetsisë.
  Në Kur’anin famëlart poashtu thëllanza permendet ne disa ajete kuranore si:Bekare 57,Araf 160,Ta’ha 80.
  Perberja e tyre,krahasohet me nje bombe energjetike me vetem 15.8 kalori:
  Ujë 74.0
  Proteina 13.1
  Yndyrê 11.2
  Minerale 1.1
  Kalcium 59
  Fosfor 220
  Hekur 3.8
  Vitamina:A,B1,B2,B6,12,E,K

  Rekomandohet per:
  Tension te lartë,Anemi,Asmë Brobhiale,Bronhitis,Migrenë,Tuberkuloz,Diabet,Artiosklerozë,Mëlqia,Kolesteroli i lartë,Gastritis,Forcim i memories,Tendosje Fizike,Infarkt,Potencë seksuale,Humbje peshe,Ulcerja(i thati ne lukth),Zora 12 gishtore,Crregullimi nervor,Zhvillimi i truri,flokeve dhe trupit te femiljet…
  Një mini fermë të këtill e kemi edhe ne komunën tonë Fllanza japoneze-Saraj,ne vijim mun te shihni disa foto gjatë ushqimit të fllanzave.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Nënshkrimet për President / Deri më tani 13 kandidatë për President

  Edhe sot vijon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët e nomuniar për president për zgjedhjet rrethi i parë...

  Gjuha kërcënuese e Petar Bogojeski, kryetar i partisë “Koncepti maqedonas”, e kërcënon Ali Ahmetin me jetë

  Petar Bogojeski, kryetar i patisë “Koncepti maqedonas” përmes një video postuar në rrjetet sociale ka kërcënuar kryetarin e BDI...

  Rustemi: Ndërtojmë pjesën e rrugës së Arbërit, lidhim Kërçovën me Dibrën dhe Republikën e Shqipërisë

  Kryeministri Talat Xhaferi dhe drejtori i NP Rrugët Shtetërore, Ejup Rustemi sot kanë inspektuar punimet që zhvillohen për ndërtimin...

  Një termet është ndje në Strugë, por epiqendra e tij ishte në Shqipëri

  Një tërmet me intensitet tre gradë sipas shkallës makrosizmike europiane është ndjerë sot në orën 11:00 në pjesën jugperëndimore...