More

  Shëndeti i fshehur në lëvozhgën me pika pika

   

  Vezët e fllanzave japoneze,apo vezët shëruese,kultivoheshin prej mijëra vjetësh be fshehtesi,këtë e vertetojnë mbishkrimet e lashta ne piramidat e Egjiptit të sotëm,ku vezët e tyre konsumoheshin vetëm nga faraoni,poashtu te njejtat ne fshehtesi kultohoheshin edhe ne Kinë,Japoni,dhe ish republikat Sovjetike.Tani më prej 600 vitesh kultovohen gjithandej nepër botë,ku përbërjen e tyre e vërteton edhe organizata botëtote e shëndetsisë.
  Në Kur’anin famëlart poashtu thëllanza permendet ne disa ajete kuranore si:Bekare 57,Araf 160,Ta’ha 80.
  Perberja e tyre,krahasohet me nje bombe energjetike me vetem 15.8 kalori:
  Ujë 74.0
  Proteina 13.1
  Yndyrê 11.2
  Minerale 1.1
  Kalcium 59
  Fosfor 220
  Hekur 3.8
  Vitamina:A,B1,B2,B6,12,E,K

  Rekomandohet per:
  Tension te lartë,Anemi,Asmë Brobhiale,Bronhitis,Migrenë,Tuberkuloz,Diabet,Artiosklerozë,Mëlqia,Kolesteroli i lartë,Gastritis,Forcim i memories,Tendosje Fizike,Infarkt,Potencë seksuale,Humbje peshe,Ulcerja(i thati ne lukth),Zora 12 gishtore,Crregullimi nervor,Zhvillimi i truri,flokeve dhe trupit te femiljet…
  Një mini fermë të këtill e kemi edhe ne komunën tonë Fllanza japoneze-Saraj,ne vijim mun te shihni disa foto gjatë ushqimit të fllanzave.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tifozi special i Kombëtares në Hamburg, djali i komandantit Adem Jashari në mbështetje të kuqezinjve

  Sfida mes Kroacisë dhe Shqipërisë do të ketë në tifoz mjaft special. Në stadium këtë superndeshje për kuqezinjtë do ta...

  Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

  Një ari ka mbetur i ngordhur pasi një automjet e ka goditur mëngjesin e sotëm në rrugën e Gostivarit-Ohër,...

  Tifozët shqiptarë mbërrijnë në Hamburg

  Tifozët shqiptarë kanë filluar të mbushin qytetin e Hamburgut, aty ku Shqipëria do ta zhvillojë ndeshjen e radhës në...

  Ky është parashikimi i motit për sot

  Moti sot kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare...