More

  Shefi i dizajnit lë punën në BMW, dyshohet se do të shkojë te Hyunday (Foto)

  Shefi i dizajnit lë punën në BMW, dyshohet se do të shkojë te Hyunday (Foto)

  Karim Habib, i cili ka qenë në krye të departamentit të dizajnit në BMW në katër vitet e fundit, ka dhënë dorëheqje nga detyra.

  Dizajneri që ishte pjesë e BMW-së që nga viti 1998, e ka njoftuar bordin se më nuk ka dëshirë të bëjë këtë punë, mirëpo pa dhënë arsyet e largimit, transmeton Telegrafi.

  Udhëheqësit e prodhuesit gjerman nuk janë shprehur të kënaqur, megjithëse ende nuk e kanë aprovuar dorëheqjen e papritur dhe të pazakontë.

  Duke marrë parasysh se Habib ka bërë ndryshime rrënjësore të disa modeleve, largimi tij nuk është pritur aspak mirë.

  Në të njëjtën kohë, mediat që merren me automobilizëm, pretendojnë se ai do të shkojë te Hyunday.

  Në bazë të faktit se kjo kompani e Koresë së Jugut e kishte vlerësuar me notë të lartë dizajnin e disa modeleve që janë mbikëqyrur afër Habib.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tifozi special i Kombëtares në Hamburg, djali i komandantit Adem Jashari në mbështetje të kuqezinjve

  Sfida mes Kroacisë dhe Shqipërisë do të ketë në tifoz mjaft special. Në stadium këtë superndeshje për kuqezinjtë do ta...

  Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

  Një ari ka mbetur i ngordhur pasi një automjet e ka goditur mëngjesin e sotëm në rrugën e Gostivarit-Ohër,...

  Tifozët shqiptarë mbërrijnë në Hamburg

  Tifozët shqiptarë kanë filluar të mbushin qytetin e Hamburgut, aty ku Shqipëria do ta zhvillojë ndeshjen e radhës në...

  Ky është parashikimi i motit për sot

  Moti sot kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare...