More

  Shefi i dizajnit lë punën në BMW, dyshohet se do të shkojë te Hyunday (Foto)

  Shefi i dizajnit lë punën në BMW, dyshohet se do të shkojë te Hyunday (Foto)

  Karim Habib, i cili ka qenë në krye të departamentit të dizajnit në BMW në katër vitet e fundit, ka dhënë dorëheqje nga detyra.

  Dizajneri që ishte pjesë e BMW-së që nga viti 1998, e ka njoftuar bordin se më nuk ka dëshirë të bëjë këtë punë, mirëpo pa dhënë arsyet e largimit, transmeton Telegrafi.

  Udhëheqësit e prodhuesit gjerman nuk janë shprehur të kënaqur, megjithëse ende nuk e kanë aprovuar dorëheqjen e papritur dhe të pazakontë.

  Duke marrë parasysh se Habib ka bërë ndryshime rrënjësore të disa modeleve, largimi tij nuk është pritur aspak mirë.

  Në të njëjtën kohë, mediat që merren me automobilizëm, pretendojnë se ai do të shkojë te Hyunday.

  Në bazë të faktit se kjo kompani e Koresë së Jugut e kishte vlerësuar me notë të lartë dizajnin e disa modeleve që janë mbikëqyrur afër Habib.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Nënshkrimet për President / Deri më tani 13 kandidatë për President

  Edhe sot vijon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët e nomuniar për president për zgjedhjet rrethi i parë...

  Gjuha kërcënuese e Petar Bogojeski, kryetar i partisë “Koncepti maqedonas”, e kërcënon Ali Ahmetin me jetë

  Petar Bogojeski, kryetar i patisë “Koncepti maqedonas” përmes një video postuar në rrjetet sociale ka kërcënuar kryetarin e BDI...

  Rustemi: Ndërtojmë pjesën e rrugës së Arbërit, lidhim Kërçovën me Dibrën dhe Republikën e Shqipërisë

  Kryeministri Talat Xhaferi dhe drejtori i NP Rrugët Shtetërore, Ejup Rustemi sot kanë inspektuar punimet që zhvillohen për ndërtimin...

  Një termet është ndje në Strugë, por epiqendra e tij ishte në Shqipëri

  Një tërmet me intensitet tre gradë sipas shkallës makrosizmike europiane është ndjerë sot në orën 11:00 në pjesën jugperëndimore...