More

  Sh.M.Q.Sh “Saraj”-Shkup, vizituan Kalanë e Shkupit, Muzeun e arteve, Galeritë nacionale si dhe QIK-un

  Sot nxënësit e ShMQSh “Saraj”-Shkup ishin në vizitë te Kalaja e Shkupit, Muzeun e arteve moderne të Maqedonisë, Galeritë nacionale te Maqedonisë ( Çifte hamami, Hamami i Daut Pashës ) si dhe QIK-u. E gjithë kjo vizitë u realizua nën mbykqirjen e mentorit prof.Valdete Ramadani. Bashkëpunimi dhe qëllimi i vizitës ishte që nxënësit të jenë të njoftuar për historin e përgjithshme të galerive dhe muzeve si dhe një korelacion të popullit shqiptar dhe rolin e tyre në këta arte fakte.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Gashi për bisedimet me VMRO-në për qeveri: Bukur mirë, në rrugë të mbarë

  Me kryeministrin e Kosovës kemi takime të rregullta, qoftë kur kemi qenë në opozitë, qoftë tash kur jemi në...

  Fronti Europian mund t’i humbë dy deputetë? Ahmeti: I dimë në detaje marrëveshjet në podrumet e kuqe

  Vendimi i Gjykatës Administrative dhe i KSHZ-së që të rivotohet në 6 vendvotime në Njësinë e pestë zgjedhore dhe...

  Liqeni i Ohrit ndër më të vjetërit në Evropë

  LIQENI I OHRIT NJË NGA MË TË VJETËR NË EUROPË Ohër, 18 maj – Liqeni i Ohrit ndodhet në kufirin malor...

  Pasdite takim i kryesisë së BDI-së

  Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ka njoftuar se pasdite kryesia e partisë do të mbajë takim. Takimi, siç është paralajmëruar...