More

  Sh.F “Bajram Shabani” nga Kondova , fituese e turneut në futboll të organizuar nga Fondacioni ALBIZ

  Për shtatë xhiro radhazi nxënësit e tetë shkollave fillore të Komunës së Sarajit nëpërmjet sportit arritën të promovojnë jetë të shëndetshme, shoqërim dhe interaktivitet.

  Liga shkollore në futboll të vogël e organizuar nga Fondacioni Albiz tashmë si një garë tradicionale u zhvillua nga 04 Prilli deri më 25 Prill në hapësirat e sallës sportive të Shkollës fillore “Dituria” – Saraj.

  Në xhiron e fundit u evidentuan këto rezultate:

  1. Vendi i tretë i takoi Sh.F “Emin Duraku” – Bukoviq
  2. Vendi i II i takoi Sh.F “Bedri Tahiri”-Sfillare e Poshtme
  3. Vendi i I i takoi Sh.F “Bajram Shabani” Kondovë

  Portieri më i mirë për vitin 2018 ishte nga radhët e ekipit Sh.F “Bajram Shabani” Kondovë– Sunaj Fejzulla. Ndërsa golashënues më të mirë për këtë vit u zgjodh: Arijan Ramadani – Sh.F “Bajram Shabani” Kondovë.

  Në ndarjen solemne të kupës fituese dhe shpërblimeve morën pjesë nënkryetari i këshillit të donatorëve të Fondacionit Albiz z.Jusuf Jusufi dhe krytari i këshillit drejtues z.Besim Dauti.

  Platforma kulturore-sportive ka për qëllim avancimin e sportit dhe Fondacioni Albiz në mënyrën më të mirë të mundshme tregon rezultate në këtë aspekt dhe me sukses realizon qëllimin e kësaj platforme.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  PRERJA E PALIGJSHME E DRUVE: “Masakrohet” Mali Sharr!

  Më tej, nga ky institucion sqarohet se vendi ku janë gjetur personat duke prerë dru quhet “Maja e Zezë”,...

  Në Shkup janë denuar 141 shoferë, 59 për tejkalim të shpejtësisë

  Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (03.02.2024) ka vazhduar me kontrolle në komunikacion. Në territorin...

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...