More

  Sela: Jam i mendimit që të shkojmë vetë në zgjedhje

  Ziadin Sela nga Aleanca për Shqiptarët në emisionin “Analiza 24” ka thënë se Taravari gjatë debateve i ka pranuar se do të shkojnë vetëm në zgjedhje dhe qëndrimi im ka qenë i njëjtë derisa ka ndodhur ai dezertim.“Lëvizjet politike bëhen me mjetet që keni për momentin. Nuk e di as se cilat do t’i kem pas dhe as nuk mund t’i kthej pozicionet që kishim një vit më parë. Hipotetikisht, pa përfunduar procesi gjyqësor, nuk mund të flas për këtë. Unë jam i mendimit se duhet të shkojmë vetë në zgjedhje dhe jam kundër arbitraritetit në një parti. Nuk do të lejoj që kjo të ndodhë sa jam kryetar i Aleancës. Aktori që solli një situatë të tillë në Tetovë është Taravari. Kur vepron politikisht me urdhër, përçarja nuk mund të parandalohet dhe ai punon për të shkatërruar Aleancën. Më e rëndësishmja ishte që partia të ishte e bashkuar”, thotë Sela

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Bujar Osmanii
  - Marketing -Bujar Osmanii

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Bujar Osmanii
  spot_img

  Të fundit

  Pas 11 vitesh ndalet Bayern Mynihu, Granit Xhaka dhe Leverkuzen për herë të parë në histori shpallen kampion

  Bayer Leverkuseni ka shkruar historinë, duke fituar titullin e parë kampion në Bundesligë. Në ndeshjen e vlefshme për javën e...

  Presidentin e zgjedh Kuvendi/ Grubi: Kusht për votat e BDI-së në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale!

  Presidenti I vendit, në të ardhmen të zgjidhet në Kuvend. Ky është kushti, që në rrethin e dytë, votat...

  Ekskluzive: Në Kroaci arrestohet Goran Grujevski, ish-Kryeshefi i Drejtorisë së Pestë – “bosi” i përgjimeve të jashtëligjshme!

  Më 13.04.2024, të shtunën, në Zagreb është arrestuar Goran Grujevski i lindur më 13.10.1966, shtetas i RMV-së, kundër të...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Shkupi pritet të përjetojë një ndryshim dramatik të motit këtë javë, me temperatura që do të variojnë ndjeshëm. Fillimisht,...