More

  Saraji me Festival Ndërkombëtar

  Shoqëria Kulturore Artistike “SHQIPONJA” më datë 19,20 dhe 21 Maj , organizon Festivalin Ndërkombëtar “SHKUPI” FOLK-FEST 2017 ku për herë të parë do të prezantohen vlerat para publikut të vendit , përmes aktiviteteve artistike ( këngëve , valleve , traditave , dokeve , riteve ,etj.).

  Qëllimi i organizimit të këtij festivali është që grupet pjesmarëse nga Shqipërija , Kosova , Bullgarija , Turqija dhe nga gjitha qytetet e Maqedonisë që përmes aktiviteteteve artistike të zhvillojnë raporte të mirëkuptimit , respektit të ndërsjelltë , afrimit të të rinjve nga të gjitha sferat e jetës shoqërore.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Gashi për bisedimet me VMRO-në për qeveri: Bukur mirë, në rrugë të mbarë

  Me kryeministrin e Kosovës kemi takime të rregullta, qoftë kur kemi qenë në opozitë, qoftë tash kur jemi në...

  Fronti Europian mund t’i humbë dy deputetë? Ahmeti: I dimë në detaje marrëveshjet në podrumet e kuqe

  Vendimi i Gjykatës Administrative dhe i KSHZ-së që të rivotohet në 6 vendvotime në Njësinë e pestë zgjedhore dhe...

  Liqeni i Ohrit ndër më të vjetërit në Evropë

  LIQENI I OHRIT NJË NGA MË TË VJETËR NË EUROPË Ohër, 18 maj – Liqeni i Ohrit ndodhet në kufirin malor...

  Pasdite takim i kryesisë së BDI-së

  Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ka njoftuar se pasdite kryesia e partisë do të mbajë takim. Takimi, siç është paralajmëruar...