More

  Saraji fiton edhe një drejtori të fuqishme

  Ditë më parë qeveria ka emruar edhe disa drejtor në shëndetësi.

  Ndër to edhe drejtorinë e Klinikës së Transfuziologjisë me të cilën do të drejtojë një kuader nga Saraji, rrespektivisht mjeku i suksesshem Sadulla Useini.

  Useini i cili më parë ka qenë Këshilltare i ish ministrit të shëndetësisë Bujar Osmani.

  Pas emrimit të Rafis Alitit në Bordin e drejtoreve të sh.a Ga-Ma, dhe Sadush Arifit zëvendës në burgun e Shutkës, dr.Sadulla Useini është drejtori i tretë nga Saraji i cili emrohet nga Qeveria e RM-së nga radhët e Bashkimit Demokratik për Integrim./derveni.info

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Hospitalizohen dhe shtatë persona të tjerë me kollë të mirë, gjithsej 786 raste në vend

  Prej datës 14 deri më 20 qershor, janë raportuar gjithsej 41 raste të reja me pertusis, të njohur si...

  Komuna e Haraçinës me qendër për ofrimin falas të shërbimeve defektologjike dhe psikologjike për fëmijët me nevoja të posaçme

  Komuna e Haraçinës prej sot ka qendrën e saj për ofrimin falas të shërbimeve defektologjike dhe psikologjike për fëmijë...

  Gjuha e shenjave tani edhe në gjuhën shqipe, promovohet libri nga Valdeta Kasapi dhe Adelina Haskaj

  Komunikimi pemës gjuhës së shenjave, për pjesëtarët e shoqërisë shqiptare në Maqedoni tani e tutje do të ketë një...

  NQP në halle, pësojnë qytetarët/ Drejtorët në punë, por jo fizikisht

  Sa për sy e faqe, janë autobusat të cilat funksionojnë nëpër qytetin e Shkupit. I tillë mbetet të jetë...