More

  Samsung ka shitur 90 milionë telefona dhe 8 milionë tablet!

  Ditëve të fundit ka dalur raporti financiar i Samsung për 2016 ku tregohet se kompania ka hasur në rritje përkundër dështimit të telefonit Galaxy Note 7.

  Sipas këtij raporti, kompania koreane ka shitur 90 milionë telefona dhe 8 milionë tablet në vitin e kaluar.

  Raporti financiar bën të ditur poashtu se të ardhurat e shitjes arrijnë në 18.8 miliardë dollarë ndërsa profiti operacional rezulton të jetë 2 miliardë dollarë.

  Shuma e pajisjeve të shitura është një shumë e rrumbullaksuar nga agjensioni Korean i lajmeve The Investor. Samsung kurrë nuk zbulon numrin e vërtetë të pajisjeve që shet.

  Këto shifra bëjnë të ditur se përkundër dështimit të Note 7, kompania nuk ka pasur pengesa në sektorin e shitjeve.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Bitcoini rritet me 40 për qind në vitin 2024

  Bitcoin mbyll javën me 62.8 mijë dollarë për njësi, duke vijuar trendin rritës në bursë. Monedha më e madhe...

  Sela: Jam i mendimit që të shkojmë vetë në zgjedhje

  Ziadin Sela nga Aleanca për Shqiptarët në emisionin “Analiza 24” ka thënë se Taravari gjatë debateve i ka pranuar...

  Ja lista e mediave nga KSHZ që do të ndjekin fushatën reklamuese të zgjedhjeve

  Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) në seancën e sotme të 84-të miratoi Regjistrin e transmetuesve, mediave të shkruara dhe...

  Shkup, 51% e të rinjve, pre e dhunës kibernetike

  Pavarësisht njohurive rreth digjitalizimit, të rinjtë shpesh herë janë cak i sulmeve kibernetike. Në një anketë të realizuar në tre...