More

  Rijat Abdullau djaloshi nga Kondova që luan me skuadrën e futbollit “Lepenci” nga Kaçaniku

  Rijat Abdullau, është shtylla e mbrojtjes së klubit të futbollit “Lepenci” nga Kaçaniku. Kur luan Abdullau mbrojta është shumë më e sigurtë. Ai në mënyrë perfekte me bashkëlojtarët e tij dinë si t’a evitoj rrezikun nga zona e mbrojtjes së ekipit që i takon.

  Djaloshi 24 vjeçarë nga Kondova , gjatë stinorit pranverorë nga FK “Skopje” me ndihmën e meaxherit Ferdi Ismaili, kaloi në radhët e Lepencit të Kaçanikut. Në mesin e ri deri më tani luajti 13 ndeshje si mbrojtës qendror, ndërsa ekipi i tij ka pranuar vetëm 7 gola, ku në mesin e bashkëlojtarëve për këtë sukses meritë ka edhe Rijat Abdullau.

  Për Rijatin, secila ndeshje kishte rëndësinë e saj, por ajo me Bashkimin e Koretinit do t’i mbetet në kujtesë një kohë të gjatë, sepse është konkurenti i tyre për të shpallur kampion në Ligën e Dytë të Kosovës.

  “Secila ndeshje për ne ka rëndësi, por ajo me Bashkimin që luftojmë për pozitën e parë në tabelë ishte shumë e rëndësishme, sepse luanim me konkurentin tonë. Ne jemi kandidati serioz për ta fituar kampionatin dhe në fund të kurorëzohemi me titullin e kampionit që dërgon në Ligën e Dytë të Kosovës në futboll”, deklaroi për “Me Sportistët” Rijat Abdullau.

  Pas paraqitjeve të mira në terrenin e gjelbërt, kanë arritur edhe shumë oferta nga vendi dhe Evropa për futbollistin Rijat Abdullai, i cili për hirë të korrektësisë dhe mbarëvajtjes së bisedimeve nuk deshi t’i publikoj ata.

  Ndryshe, ky djalosh si i ri luajti për Slloga Jugomagnatin (KF Shkupi), KF Saraj. KF Skopjedhetash në KF Lepenci.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  PRERJA E PALIGJSHME E DRUVE: “Masakrohet” Mali Sharr!

  Më tej, nga ky institucion sqarohet se vendi ku janë gjetur personat duke prerë dru quhet “Maja e Zezë”,...

  Në Shkup janë denuar 141 shoferë, 59 për tejkalim të shpejtësisë

  Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (03.02.2024) ka vazhduar me kontrolle në komunikacion. Në territorin...

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...