More

  Rijat Abdullau djaloshi nga Kondova që luan me skuadrën e futbollit “Lepenci” nga Kaçaniku

  Rijat Abdullau, është shtylla e mbrojtjes së klubit të futbollit “Lepenci” nga Kaçaniku. Kur luan Abdullau mbrojta është shumë më e sigurtë. Ai në mënyrë perfekte me bashkëlojtarët e tij dinë si t’a evitoj rrezikun nga zona e mbrojtjes së ekipit që i takon.

  Djaloshi 24 vjeçarë nga Kondova , gjatë stinorit pranverorë nga FK “Skopje” me ndihmën e meaxherit Ferdi Ismaili, kaloi në radhët e Lepencit të Kaçanikut. Në mesin e ri deri më tani luajti 13 ndeshje si mbrojtës qendror, ndërsa ekipi i tij ka pranuar vetëm 7 gola, ku në mesin e bashkëlojtarëve për këtë sukses meritë ka edhe Rijat Abdullau.

  Për Rijatin, secila ndeshje kishte rëndësinë e saj, por ajo me Bashkimin e Koretinit do t’i mbetet në kujtesë një kohë të gjatë, sepse është konkurenti i tyre për të shpallur kampion në Ligën e Dytë të Kosovës.

  “Secila ndeshje për ne ka rëndësi, por ajo me Bashkimin që luftojmë për pozitën e parë në tabelë ishte shumë e rëndësishme, sepse luanim me konkurentin tonë. Ne jemi kandidati serioz për ta fituar kampionatin dhe në fund të kurorëzohemi me titullin e kampionit që dërgon në Ligën e Dytë të Kosovës në futboll”, deklaroi për “Me Sportistët” Rijat Abdullau.

  Pas paraqitjeve të mira në terrenin e gjelbërt, kanë arritur edhe shumë oferta nga vendi dhe Evropa për futbollistin Rijat Abdullai, i cili për hirë të korrektësisë dhe mbarëvajtjes së bisedimeve nuk deshi t’i publikoj ata.

  Ndryshe, ky djalosh si i ri luajti për Slloga Jugomagnatin (KF Shkupi), KF Saraj. KF Skopjedhetash në KF Lepenci.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tiranë, namazi i Kurban Bajramit falet në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”

  Besimtarët muslimanë në Shqipëri kanë falur namazin e Kurban Bajramit, duke u mbledhur në xhamitë dhe sheshet e vendit. Programi...

  Gol Shqipëria, Nedim Bajrami bombardon portën e Italisë

  Shqipëria në avantazh 0-1 ndaj Italisë me super golin e shënuar nga Nedim Bajrami. /tvklan.mk

  Ziadin Sela në Dortmund, në përkrahje të Kombëtares Shqiptare

  Pak para fillimit të ndeshjes Shqipëri-Itali, lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka publikuar një fotografi dhe ka...

  Kreu i BFI-së, Shaqir Fetahu uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

  dhe vepron ka obligim të ngritjes së punës së tij, zhvillimit të vendit të tij, për të ngritur një...