More

  Reshje të fuqishme shiu në Saraj

  Reshjet e fuqishme të shiut që përfshinë disa pjesë të kryeqytetit kanë shkaktuar kokë dhimbje për banorët. Për shkak të rrebesheve, shumë shtëpi dhe të mbjella në Komunën e Sarajit pësuan dëme të mëdha.

  Ka pasur erëra të fuqishme, janë dëmtuar foliat, ka hyrë uji nëpër bodrume ka dëme i gjithë fshati. Shiu i rrëmbyeshëm madh që e ka bartë të gjithë baltën e gjitha ka depërtuar nëpër foliat, dhe aty më nuk bëhen ato produkte. Është shkatërruar krejt. Kjo është në duart e Zotit, neve nuk na ndihmon askush – thotë Ibrahim Ibrahimi, banor I fshatit Gërcec, Saraj.

  Unë merrem vetëm me kultivimin e qershive, dhe dëme kemi pasur nga breshëri që ka ra mbrëmë, I ka prishë. Dhe kjo qershi p.sh nuk bëhet më, kur skuqet kalbet. Kanë pasur dëme edhe fqinjët, ato që kanë pasur lakra dhe gjëra tjera që janë jashtë– thotë Sedulla Nexhipi, banor I fshatit Gërcec , Saraj.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Hospitalizohen dhe shtatë persona të tjerë me kollë të mirë, gjithsej 786 raste në vend

  Prej datës 14 deri më 20 qershor, janë raportuar gjithsej 41 raste të reja me pertusis, të njohur si...

  Komuna e Haraçinës me qendër për ofrimin falas të shërbimeve defektologjike dhe psikologjike për fëmijët me nevoja të posaçme

  Komuna e Haraçinës prej sot ka qendrën e saj për ofrimin falas të shërbimeve defektologjike dhe psikologjike për fëmijë...

  Gjuha e shenjave tani edhe në gjuhën shqipe, promovohet libri nga Valdeta Kasapi dhe Adelina Haskaj

  Komunikimi pemës gjuhës së shenjave, për pjesëtarët e shoqërisë shqiptare në Maqedoni tani e tutje do të ketë një...

  NQP në halle, pësojnë qytetarët/ Drejtorët në punë, por jo fizikisht

  Sa për sy e faqe, janë autobusat të cilat funksionojnë nëpër qytetin e Shkupit. I tillë mbetet të jetë...