More

  Rapsodi nga Derveni

  Rapsodi i njohur nga Derveni Nevaip Saliu nën pseudonimin popullorë Roki i cili me instrumentin e tij folklorik Qiftelinë është i pranishëm pothuajse në të gjitha cepet e Shkupit , si në qendër , çarshi etj.

  Ai këndon këngë të vjetra popullore , ku shumicën e teksteve i ka shkruar vetë.

  Ai është shumë i dashur për publikun Shkupjan ku me shum dashuri e ndëgjojnë çdo performancë të tijë.

  Ai është nga fshati Llaskarcë dhe mund të themi se ai është Krenarija e Dervenit.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Bitcoini rritet me 40 për qind në vitin 2024

  Bitcoin mbyll javën me 62.8 mijë dollarë për njësi, duke vijuar trendin rritës në bursë. Monedha më e madhe...

  Sela: Jam i mendimit që të shkojmë vetë në zgjedhje

  Ziadin Sela nga Aleanca për Shqiptarët në emisionin “Analiza 24” ka thënë se Taravari gjatë debateve i ka pranuar...

  Ja lista e mediave nga KSHZ që do të ndjekin fushatën reklamuese të zgjedhjeve

  Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) në seancën e sotme të 84-të miratoi Regjistrin e transmetuesve, mediave të shkruara dhe...

  Shkup, 51% e të rinjve, pre e dhunës kibernetike

  Pavarësisht njohurive rreth digjitalizimit, të rinjtë shpesh herë janë cak i sulmeve kibernetike. Në një anketë të realizuar në tre...