More

  Rapsodi nga Derveni

  Rapsodi i njohur nga Derveni Nevaip Saliu nën pseudonimin popullorë Roki i cili me instrumentin e tij folklorik Qiftelinë është i pranishëm pothuajse në të gjitha cepet e Shkupit , si në qendër , çarshi etj.

  Ai këndon këngë të vjetra popullore , ku shumicën e teksteve i ka shkruar vetë.

  Ai është shumë i dashur për publikun Shkupjan ku me shum dashuri e ndëgjojnë çdo performancë të tijë.

  Ai është nga fshati Llaskarcë dhe mund të themi se ai është Krenarija e Dervenit.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tiranë, namazi i Kurban Bajramit falet në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”

  Besimtarët muslimanë në Shqipëri kanë falur namazin e Kurban Bajramit, duke u mbledhur në xhamitë dhe sheshet e vendit. Programi...

  Gol Shqipëria, Nedim Bajrami bombardon portën e Italisë

  Shqipëria në avantazh 0-1 ndaj Italisë me super golin e shënuar nga Nedim Bajrami. /tvklan.mk

  Ziadin Sela në Dortmund, në përkrahje të Kombëtares Shqiptare

  Pak para fillimit të ndeshjes Shqipëri-Itali, lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka publikuar një fotografi dhe ka...

  Kreu i BFI-së, Shaqir Fetahu uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

  dhe vepron ka obligim të ngritjes së punës së tij, zhvillimit të vendit të tij, për të ngritur një...