More

  Qyteti i Shkupit ndanë 4 milion denarë për asfaltimin e rrugës që lidhë Sarajin me Rashçen

  Rruga Saraj-Rashçe e cila siç u njoftua kohë më parë punohet intensivisht me inicijativë dhe finansim ditekt nga banoret e Rashçes me në krye biznismenin Zulfi Bakiu , me vendim të  Këshillit të Qytetit të Shkupit janë ndarë 4.000.000 denarë , gjegjësisht rreth 65.00€ , njofton derveni.info.

  Projekti në fazën e punimeve fillestare nuk mori përkrahjen dhe ndihmën financiare nga Komuna e Sarajit , ku tash në fazën përfundimtare (asfaltimi) siç duket në ndihmë të banorëve ju ka dalur Qyteti i Shkupit , e jo Komuna e Sarajit , ku gravitojnë banorët e Rashçes , por edhe rruga është pjesë e Komunës së Sarajit.

  Derveni.info ju sjell ekskluzivisht dokumentacion , gjegjësisht vendimin e Këshillit të Qytetit të Shkupit për ndarjen e mjeteve për asfaltimin e rrugës që lidhë Sarajin me Rashçen./derveni.info

   

   

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Pamje shqetësuese: Momenti me VIDEO kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë

  Tre persona kanë mbetur të plagosur pas një përleshjeje në Pejë. Lajmin për gazetën online Reporteri.net e ka konfirmuar edhe...

  Fitore e Frontit Europian në zonën 5, konfirmohet deputeti nr.

  Pas rivotimit të ditës së sotme në Njesinë Zgjedhore 5 dhe 6 Fronti Europian mesa duket ka ruajtur mandatin...

  Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

  Dimitar Kovaçevski zyrtarisht konfirmoi dorëheqjen nga pozita e kryetarit të LSDM-së, të cilën e shpalli më 8 maj, si...

  KSHZ: 45.88% është dalja deri në orën 17:00 në vendvotimet ku ka rivotim

  Deri në orën 17:00, nga gjithsej 4.514 votues të regjistruar në shtatë vendvotime, kanë votuar 2.071 ose 45,88 për...