More

  Qeveria vendosi , TV dhe Radio 24 orë në gjuhën shqipe

  Sot Qeveria miratoi disa vendime të rëndësishme nëpërmjet propozim ndryshimit të ligjit:

  – Themelimin e Televizionit Shtetëror në gjuhën shqipe me emetim 24 orë,
  – Themelimin e Radios në gjuhën shqipe me emetim 24 orë ,

  – Themelimin e kanalit satelitor shtetëror me emetim 24 orë në gjuhën shqipe ,
  Vendimarje me shumicë të dyfishtë për programet me interes të veçantë në Këshillin e Agjencisë për  shërbime audiovizuele./derveni.info

   

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Bitcoini rritet me 40 për qind në vitin 2024

  Bitcoin mbyll javën me 62.8 mijë dollarë për njësi, duke vijuar trendin rritës në bursë. Monedha më e madhe...

  Sela: Jam i mendimit që të shkojmë vetë në zgjedhje

  Ziadin Sela nga Aleanca për Shqiptarët në emisionin “Analiza 24” ka thënë se Taravari gjatë debateve i ka pranuar...

  Ja lista e mediave nga KSHZ që do të ndjekin fushatën reklamuese të zgjedhjeve

  Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) në seancën e sotme të 84-të miratoi Regjistrin e transmetuesve, mediave të shkruara dhe...

  Shkup, 51% e të rinjve, pre e dhunës kibernetike

  Pavarësisht njohurive rreth digjitalizimit, të rinjtë shpesh herë janë cak i sulmeve kibernetike. Në një anketë të realizuar në tre...