More

  Qeveria emëroi gati 30 drejtorë nga radhët e BDI-së, ja kush janë

  Qeveria e Republikës së Maqedonisë sot (27.02.) në mbledhjen e saj të 56-të, emëroi drejtorë dhe zëvendës drejtorë. Bëhet fjalë për kuadro të caktuara nga BDI të cilët janë emëruar në këto institucione:

  1. Inspektorat Shtetëror për mjedis jetësor – Fejzulla Spahija (Drejtor)
  2. Inspektorati Shtetëror për Inspektim Teknik – Ekrem Bunjaki (Drejtor)
  3. Inspektorat Shtetëror për transport – Rufat Huseini (Drejtor)
  4. Inspektorati Shtetëror për pylltari dhe gjueti – Ejup Jahja (Drejtor)
  5. Byroja për Metrologji – Merita Mustafai (Drejtor)
  6. Byroja për zhvillim rajonal – Ramiz Rexhepi (Drejtor)
  7. Qendra për menaxhim me kriza – Agron Buxhaku (Drejtor)
  8. Agjencioni për rezerva të mallrave – Resi Abdurahmani (Drejtor)
  9. Enti shtetëror për pronësi industrial – Safet Emruli (Drejtor)
  10. Drejtoria për rezerva të obligueshme të naftës – Ulusi Beqiri (Drejtor)
  11. Agjencioni për nxitje të zhvillimit të bujqësisë Manastir – Elgafar Jusufi (Drejtor)
  12. Burgu Tetovë – Murat Ramadani (Drejtor)
  13. NP Akademia për mësimdhënës – Amir Zilbeari (Drejtor)
  14. Byroja për ekspertizë ligjore – Valdet Xhaferi (Drejtor)
  15. Drejtoria për mbajtjen e librave amë – Bujar Dardhishta (Drejtor)
  16. Byroja për furnizime publike – Bardhyl Nasufi (Drejtor)
  17. Agjencioni për Investime të huaja – Vullnet Ademi (Drejtor)
  18. Drejtoria për mbrotje dhe shpëtim – Ekrem Zendeli (Zëvendës Drejtor)
  19. Drejtoria e Zonave Zhvillimore Teknologjike Industriale – Asip Useini (Zëvendës Drejtor)
  20. Agjencioni për kadastër – Musa Ibrahimi (Zëvendës Drejtor)
  21. Trupi revidues per revizion te IPA – Liman Muhaxhiri (Zëvendës revizor kryesor)
  22. Burgu Idrizovë – Femi Jonuzi (Zëvendës Drejtor)
  23. Burgu Shkup – Sadush Arifi (Zëvendës Drejtor)
  24. Burgu Kumanovë – Mevlan Xhemaili (Zëvendës Drejtor)

  Gjithashtu janë caktuar edhe drejtorë në këto Shoqata Akcionare:
  1. SHA “Resurset Energjetike të Maqedonisë” – Bajram Rexhepi
  2. SHA “Menaxhimi me ujrat e Maqedonisë” – Ilmi Selami
  3. SHA “GA-MA” – Rafis Aliti

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...