More

  Qendrat e urgjencës/ Incidenti në Haraçinë: Dy të plagosurit jashtë rrezikut për jetën!

  Drejtori i Klinikës për Kirurgji Torakale, Nexhati Jakupi, I cili ka kryer intervenimin kirurgjikal ndaj të plagosurit, ka deklaruar për Klan Maqedoni se pacienti 21 vjecar, është sjellë në Klinikë me plagë të rënda, por është jashtë rrezikut për jetën.

  “Bëhet fjalë për pacientë 21 vjeçarë mashkull me plagë të marra nga armë zjarri në pjesën e djathtë të kraharorit është bërë intervenim i gjërë kirorurgjikë me ç`rastë është konsantuar plagë,  dëmtime në pjesën e sipërme të mushkërisë është menjanuar një pjesë e mushkërisë së bardhë pacienti erdhi me gjendje shokuese për momentin gjendja i është stabilizuar, natën do ta kaloj nën kujdesin intevzivë. Lëndime janë të rënda është mënjanuar një pjesë e mushkërisë dhe plagët e mara janë të rënda pacienti ka ardhur në gjendje shokuese nga ku është bërë intervenim i menjëhershëm”, tha Nexhati Jakupi.

  Me lëndime më të lehta ka kaluar vozitësi i Kryetarit të Komunës së Haraçinës i cili është dërguar për mjekim në Klinikën “Shën Naumi i Ohrit”.

  Nga atje kanë thënë se pacienti 39 vjecar me plagë nga arma e zjarrit në shpatullën e djathtë, është pranuar rreth orës 14.00 dhe se gjendja e tij shëndetësore është stabile./tvklan.mk

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Pamje shqetësuese: Momenti me VIDEO kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë

  Tre persona kanë mbetur të plagosur pas një përleshjeje në Pejë. Lajmin për gazetën online Reporteri.net e ka konfirmuar edhe...

  Fitore e Frontit Europian në zonën 5, konfirmohet deputeti nr.

  Pas rivotimit të ditës së sotme në Njesinë Zgjedhore 5 dhe 6 Fronti Europian mesa duket ka ruajtur mandatin...

  Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

  Dimitar Kovaçevski zyrtarisht konfirmoi dorëheqjen nga pozita e kryetarit të LSDM-së, të cilën e shpalli më 8 maj, si...

  KSHZ: 45.88% është dalja deri në orën 17:00 në vendvotimet ku ka rivotim

  Deri në orën 17:00, nga gjithsej 4.514 votues të regjistruar në shtatë vendvotime, kanë votuar 2.071 ose 45,88 për...