More

  Qendra tregtare Saraj zgjeron hapësiren e saj afariste

  Qendra Tragtare “Saraj”, u hap në tetorë të vitit 2012, por me një kapacitet të përgjysmuar, edhe pse objekti ishte në tërësi i ndërtuar. Në atë kohë u bë hapja e Marketit, Barnatorja “Zegin” dhe Banka “ Tutunska”, ndërsa në katin e parë “Bazaro”, këndi për fëmijë, restoranti “Life”, dhe dyqanet për tekstillë. Por, me kalimin e kohës dita ditës shtohej numri i qytetarëve që vizitonin hapsirat komerciale dhe relaksuese të Qendrës “Saraj”.
  Pronarët duke parë nevojën e qytetarëve të Komunës së Sarajit dhe qytetarëve të Shkupit, të cilët e kanë vizituar këtë Qendër me ambient familjarë vendosën, që të zmadhojnë objektin edhe për 2300 metër katrorë, dhe të rrisin kapacitetin e tyre me oferta.
  Qendra Tregtare “Saraj”, në katin e dytë do të transferoj Lojrat për fëmijë me një kapacitet shumë më të madhe si dhe restorantin me ambient familjarë “Life”, ndërsa në katin e parë do të jetë kompania “Neptun”, me teknikë të bardhë, “Bazaro”, si dhe dyqanet e tekstilit, kurse në përdhes do të jetë Marketi, barnatorja “Zegin”, Banka “Tutnska” si dhe do të ketë mishtore dhe këmbimore.

  Në Qëndrën Tregtare “Saraj”, janë të punësuar reth 150 puntorë.
  Në këtë eveniment mori pjesë edhe kryetari i komunës së Sarajit Bekim Murati.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...