More

  Prishtina afrohet më afër me Shkupin

  Në një ceremoni inauguruese është përuruar segmenti i dytë i autostradës “Arbën Xhaferi”, që do të lidhë Prishtinën me Shkupin.

  Në këtë ceremoni ishin të pranishëm krerët më të lartë shtetrorë të R.Kosovës si Presidenti Thaçi , Kryeministri Haradinaj , Kryeparlamentari Veseli si dhe funksionarë tjerë dhe një numër i madh qytetarësh.

  Ndërtimi i kësaj autostrade është një dëshmi e qartë se Maqedonia dhe Kosova janë në rrugën e përbashkët Europjane dhe se qytetarët e dyja vendeve me ndërtimin e kësaj autostrade janë më afër njëri tjetrit./derveni.info

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Pamje shqetësuese: Momenti me VIDEO kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë

  Tre persona kanë mbetur të plagosur pas një përleshjeje në Pejë. Lajmin për gazetën online Reporteri.net e ka konfirmuar edhe...

  Fitore e Frontit Europian në zonën 5, konfirmohet deputeti nr.

  Pas rivotimit të ditës së sotme në Njesinë Zgjedhore 5 dhe 6 Fronti Europian mesa duket ka ruajtur mandatin...

  Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

  Dimitar Kovaçevski zyrtarisht konfirmoi dorëheqjen nga pozita e kryetarit të LSDM-së, të cilën e shpalli më 8 maj, si...

  KSHZ: 45.88% është dalja deri në orën 17:00 në vendvotimet ku ka rivotim

  Deri në orën 17:00, nga gjithsej 4.514 votues të regjistruar në shtatë vendvotime, kanë votuar 2.071 ose 45,88 për...