More

  Prilepi po shndërrohet në qendër për zhvillimin e sporteve ekstreme

  Prilepi ngadalë por sigurtë po bëhet qendër për zhvillim e sporteve ekstreme në Ballkan dhe me këtë po e realizon qëllimin e sajpër zhvillim të turizmit alternativ. Një nga sportet për të cilat Pilepi gjendet në faqet e para të mediave botërore është “Bolderingu”, përcjell Telegrafi Maqedoni.

  Një nga tekstet e fundit që ka shkruar për Pilepin është gazeta “Climber”, e cila ka promovuar Prilepin si top destinacion për rajonin e Evropës lindore, për gjithë dashamirët e sporteve ekstreme.

  Ndryshe, Prilepi në vitet e fundit falë investimeve të qeverisë lokale, por edhe Klubit sportiv të ngjitjes “Zlato Vrv”, është bërë ndër destinacionet më të mira për zhvillimin e sporteve ekstreme.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe me kushte për reshje lokale të shiut. Pasdite dhe në orët e...