More

  Prilepi po shndërrohet në qendër për zhvillimin e sporteve ekstreme

  Prilepi ngadalë por sigurtë po bëhet qendër për zhvillim e sporteve ekstreme në Ballkan dhe me këtë po e realizon qëllimin e sajpër zhvillim të turizmit alternativ. Një nga sportet për të cilat Pilepi gjendet në faqet e para të mediave botërore është “Bolderingu”, përcjell Telegrafi Maqedoni.

  Një nga tekstet e fundit që ka shkruar për Pilepin është gazeta “Climber”, e cila ka promovuar Prilepin si top destinacion për rajonin e Evropës lindore, për gjithë dashamirët e sporteve ekstreme.

  Ndryshe, Prilepi në vitet e fundit falë investimeve të qeverisë lokale, por edhe Klubit sportiv të ngjitjes “Zlato Vrv”, është bërë ndër destinacionet më të mira për zhvillimin e sporteve ekstreme.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

  Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet dhe mirëpret vendimin ekzekutiv të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden...

  Ahmeti takon zv/ministren e Jashtme greke, Papadopoulo

  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar Zëvendës ministren e Punëve të Jashtme të Greqisë, znj....

  Shqipëria drejt rekordit, 50 mijë kuqezi lënë pa bileta italianët në sfidën e parë

  Burimet për ESPN bëjnë të ditur se në stadium do të jenë mbi 50,000 tifozë shqiptarë, kontigjenti më i madh udhëtues i çdo...

  BFI me njoftim: Ja kur falet namazi i Kurban Bajramit në RMV

  Bashkësia Fetare Islame ka kumtuar kohën e faljes së Kurban Bajramit. Festa e cila shënohet më 16 qershor 2024, të...