More

  Popovich: Golden State në nivel tjetër nga ekipet tjera

  Popovich: Golden State në nivel tjetër nga ekipet tjera

  Trajneri i San Antonio Spurs, Gregg Popovich, ka ripërsëritur se ekipi më i mirë në kampionatin më të fortë në botë mbetet Golden State Warriors.

  Edhe pse ekipi i tij e mposhti keq Golden Staten në fillim të sezonit dhe është vetëm dy fitore larg vendit të parë, Popovich vazhdon të mendojë se loja e Golden State është e një niveli tjetër.

  Ai e përshkruan rivalin kryesor të ekipit të tij për titullin dhe finalet e NBA si “të bukur”.

  “Ata janë në një nivel tjetër me pjesën tjetër prej neve, ekipeve tjera”.

  “Ata janë thjesht të bukur për t’u shikuar”, u shpreh Popovich.

  E gjithë bota e basketbollit vazhdon që të shpresojë te Popovich që të gjejë formulën për të larguar nga froni Golden State, që është pa dyshim ekipi më i fortë në NBA tash e disa vite.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  [quads id=5]

  [quads id=4]

  spot_img

  Të fundit

  Danimarka miraton ligjin që ndalon djegien e Kuranit

  Parlamenti i Danimarkës ka miratuar ligj që ndalon “sjelljen e papërshtatshme” ndaj librave fetarë. Ligji njihet gjerësisht në vend...

  Rrahje në burgun e Idrizovës

  Më datë 06.12.2023 në ora 16.00 në SPB Shkup, nga IEVP Burgu Idrizovë, është raportuar se më datë 05.12.2023...

  Vauçerë për vizitë të vendeve turistike në Maqedoni- masa e re për mbështetje të studentëve

  Masa e Ministrisë së Ekonomisë për vauçerët për mbështetje të turizmit vendor që ishte destinuar për punëtorët me të...

  Ziberi: Disa institucione kanë punësuar vetëm maqedonas, disa vetëm shqiptarë

  Avokati i popullit, Naser Ziberi,  duke prezantuar Raportit  për monitorimin e zbatimit të parimit për përfaqësimin e drejtë dhe...
  spot_img
  WordPress Ads