More

  Popovich: Golden State në nivel tjetër nga ekipet tjera

  Popovich: Golden State në nivel tjetër nga ekipet tjera

  Trajneri i San Antonio Spurs, Gregg Popovich, ka ripërsëritur se ekipi më i mirë në kampionatin më të fortë në botë mbetet Golden State Warriors.

  Edhe pse ekipi i tij e mposhti keq Golden Staten në fillim të sezonit dhe është vetëm dy fitore larg vendit të parë, Popovich vazhdon të mendojë se loja e Golden State është e një niveli tjetër.

  Ai e përshkruan rivalin kryesor të ekipit të tij për titullin dhe finalet e NBA si “të bukur”.

  “Ata janë në një nivel tjetër me pjesën tjetër prej neve, ekipeve tjera”.

  “Ata janë thjesht të bukur për t’u shikuar”, u shpreh Popovich.

  E gjithë bota e basketbollit vazhdon që të shpresojë te Popovich që të gjejë formulën për të larguar nga froni Golden State, që është pa dyshim ekipi më i fortë në NBA tash e disa vite.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Bujar Osmanii
  - Marketing -Bujar Osmanii

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Bujar Osmanii
  spot_img

  Të fundit

  Pas 11 vitesh ndalet Bayern Mynihu, Granit Xhaka dhe Leverkuzen për herë të parë në histori shpallen kampion

  Bayer Leverkuseni ka shkruar historinë, duke fituar titullin e parë kampion në Bundesligë. Në ndeshjen e vlefshme për javën e...

  Presidentin e zgjedh Kuvendi/ Grubi: Kusht për votat e BDI-së në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale!

  Presidenti I vendit, në të ardhmen të zgjidhet në Kuvend. Ky është kushti, që në rrethin e dytë, votat...

  Ekskluzive: Në Kroaci arrestohet Goran Grujevski, ish-Kryeshefi i Drejtorisë së Pestë – “bosi” i përgjimeve të jashtëligjshme!

  Më 13.04.2024, të shtunën, në Zagreb është arrestuar Goran Grujevski i lindur më 13.10.1966, shtetas i RMV-së, kundër të...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Shkupi pritet të përjetojë një ndryshim dramatik të motit këtë javë, me temperatura që do të variojnë ndjeshëm. Fillimisht,...