More

  Petrovci kërkon përkrahje financiare për filmin “Teuta” (Video)

  Petrovci kërkon përkrahje financiare për filmin “Teuta” (Video)

  Skenaristi i  filmit artistik “Teuta”, Enver Petrovci, kërkon ndihmë për finalizimin e këtij projekti, duke thënë se institucionet kosovare nuk e përkrahën këtë projekt filmik që i kushtohet 20 mijë femrave të dhunuara gjatë luftës në Kosovë.

  Aktori i mirënjohur kosovar, Enver Petrovci, përmes një postimi në Facebook, me skena nga filmi “Teuta”, i cili u financua nga shtëpitë filmike turke, bën thirrje tek njerëzit e vullnetit të mirë që ta përkrahin financiarisht këtë projekt filmik, në mënyrë që ai të mos mbetet pronë e shtëpive filmike turke, transmeton Telegrafi.

  Lexojeni të plotë postimin e Petrovcit:

  “Mos i jepni te korruptuarve!
  Dergo SMS 1 euro ne numer: 55 550
  Filmi artistik turk ‘Teuta’ i kushtohet 20 mije femrave te dhunuara ne Kosove dhe pasojat ne familjet e tyre, te cilat shpesh here jane etiketuara si te pa moralshme”, (sic.), ka shkruar Petrovci. /Telegrafi/

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

  Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet dhe mirëpret vendimin ekzekutiv të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden...

  Ahmeti takon zv/ministren e Jashtme greke, Papadopoulo

  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar Zëvendës ministren e Punëve të Jashtme të Greqisë, znj....

  Shqipëria drejt rekordit, 50 mijë kuqezi lënë pa bileta italianët në sfidën e parë

  Burimet për ESPN bëjnë të ditur se në stadium do të jenë mbi 50,000 tifozë shqiptarë, kontigjenti më i madh udhëtues i çdo...

  BFI me njoftim: Ja kur falet namazi i Kurban Bajramit në RMV

  Bashkësia Fetare Islame ka kumtuar kohën e faljes së Kurban Bajramit. Festa e cila shënohet më 16 qershor 2024, të...