More

  Petrovci kërkon përkrahje financiare për filmin “Teuta” (Video)

  Petrovci kërkon përkrahje financiare për filmin “Teuta” (Video)

  Skenaristi i  filmit artistik “Teuta”, Enver Petrovci, kërkon ndihmë për finalizimin e këtij projekti, duke thënë se institucionet kosovare nuk e përkrahën këtë projekt filmik që i kushtohet 20 mijë femrave të dhunuara gjatë luftës në Kosovë.

  Aktori i mirënjohur kosovar, Enver Petrovci, përmes një postimi në Facebook, me skena nga filmi “Teuta”, i cili u financua nga shtëpitë filmike turke, bën thirrje tek njerëzit e vullnetit të mirë që ta përkrahin financiarisht këtë projekt filmik, në mënyrë që ai të mos mbetet pronë e shtëpive filmike turke, transmeton Telegrafi.

  Lexojeni të plotë postimin e Petrovcit:

  “Mos i jepni te korruptuarve!
  Dergo SMS 1 euro ne numer: 55 550
  Filmi artistik turk ‘Teuta’ i kushtohet 20 mije femrave te dhunuara ne Kosove dhe pasojat ne familjet e tyre, te cilat shpesh here jane etiketuara si te pa moralshme”, (sic.), ka shkruar Petrovci. /Telegrafi/

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Bitcoini rritet me 40 për qind në vitin 2024

  Bitcoin mbyll javën me 62.8 mijë dollarë për njësi, duke vijuar trendin rritës në bursë. Monedha më e madhe...

  Sela: Jam i mendimit që të shkojmë vetë në zgjedhje

  Ziadin Sela nga Aleanca për Shqiptarët në emisionin “Analiza 24” ka thënë se Taravari gjatë debateve i ka pranuar...

  Ja lista e mediave nga KSHZ që do të ndjekin fushatën reklamuese të zgjedhjeve

  Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) në seancën e sotme të 84-të miratoi Regjistrin e transmetuesve, mediave të shkruara dhe...

  Shkup, 51% e të rinjve, pre e dhunës kibernetike

  Pavarësisht njohurive rreth digjitalizimit, të rinjtë shpesh herë janë cak i sulmeve kibernetike. Në një anketë të realizuar në tre...