More

  Përfaqësues të ministrisë së Ekologjisë mbajtën ligjerata në SHM “Saraj”

  Në kuadër të bashkëpunimit që ka ministria e Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinorë me SMQSH “Saraj” sot përfaqësuesja e kësaj ministie gjegjësisht  këshilltarja e Sektorit për ndotje Industriale dhe Menaxhimit me Rreziqet znj.Besa Tateshi , mbajti ligjerata para nxënësve të vitit të parë pranë shkollës së mesme.

  Temat të cilat u trajtuan ishin mrojtja e mjedisit jetësor , ujrat , ndotja e ambientit gjegjësisht e ajrit etj.

  Theks të veçantë nxënësit I dhanë mbylljes së kombinatit Jugohrom ku ata e cilësuan si njërin prej ndotësve më të mëdhej në Maqedoni dhe se ministria e Ekologjisë ka veprua në mënyrë të drejtë me mbylljen e tij.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Pamje shqetësuese: Momenti me VIDEO kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë

  Tre persona kanë mbetur të plagosur pas një përleshjeje në Pejë. Lajmin për gazetën online Reporteri.net e ka konfirmuar edhe...

  Fitore e Frontit Europian në zonën 5, konfirmohet deputeti nr.

  Pas rivotimit të ditës së sotme në Njesinë Zgjedhore 5 dhe 6 Fronti Europian mesa duket ka ruajtur mandatin...

  Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

  Dimitar Kovaçevski zyrtarisht konfirmoi dorëheqjen nga pozita e kryetarit të LSDM-së, të cilën e shpalli më 8 maj, si...

  KSHZ: 45.88% është dalja deri në orën 17:00 në vendvotimet ku ka rivotim

  Deri në orën 17:00, nga gjithsej 4.514 votues të regjistruar në shtatë vendvotime, kanë votuar 2.071 ose 45,88 për...