More

  “Për Ali Ahmetin”, Nedim Bajrami i jep fanellën historike, kreut të BDI-sē

  Nedim Bajrami, futbollisti i Kombëtares Shqiptare nga Maqedonia e veriut, i cili do të mbahet mend në histori të kampionateve Europiane për golin më të shpejtë në të gjitha kompeticionet e deritanishme, ka vendosur që fanellën me të cilin shënoi golin rekord, në ndeshjen e parë ndaj Italisë, t’ia dhurojë figurës kombëtare Ali Ahmeti, njofton indeks.mk

  Fanella është e nënshkruar nga vet Nedim Bajrami mbi numrin 10 dhe shkruan “Për Ali Ahmetin”.

  Nedim Bajrami në sekondën e 23 të ndeshjes së parë të Shqipërisë në Euro 2024, kundër Italisë, shënoi golin e epërsisë për kombëtaren kuq e zi me ç’rast vendosi rekord për golin më të shpejtë gjer më sot./indeks.mk/

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  27 prilli/ Drejtori i VMRO-së ua pezulloi dënimet disa të dënuarve

  U.d. drejtor i Drejtorisë për Ekzekutimin e Sanskioneve, Aleksandar Pandov, pezullon nga dënimi disa nga të dënuarit për rastin...

  Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

  Komisioni Rregullator i Energjetikës, i Shërbimeve të Ujit dhe i Shërbimeve të Menaxhimit me Mbeturinat Komunale i Republikës së...

  LSM: Shpenzimet për një familje në Maqedoni për muajin korrik, 60.570 denarë

  Shpenzimet minimale të një familjeje në korrik kanë qenë 60.570 denarë dhe në krahasim me qershorin janë rritur për...

  Aktivë shtatë zjarre, në 24 orët e fundit janë regjistruar 29 zjarre në ambient të hapur

  Shkup, 22 korrik – Qendra për menaxhim me kriza në mëngjes njoftoi se në 24 orët e fundit ka...