More

  PASTRIM I QENDRËS PËR SPORT DHE REKREACION “MATKË” NË PRAG TË KAMPONATIT EUROPIAN NË KAJAK

  Në prag të kampionatit europian në kajak i cili në periudhën nga 28 Korrik deri më 5 Gusht do të mbahet në qendrën për sport dhe rekreacion “Matkë”, ekipet e NP “Higjiena Komunale” Shkup, sot dhe gjatë disa ditëve në kalim pastruan gjithë hapësirën e Qendrës , njofton derveni.info

  Në kuadër të aktiviteteve të NP “Higjiena Komunale” -Shkup është bërë fshirja si dhe largimi i të gjitha mbetjeve të shkapërderdhura mbi sipërfaqet e gjelbërta, jashtë enëve për hedhje të mbeturinave.

  “Me rastin e mbajtes së kampionatit europian në kajak, i cili deri më 5 Gusht do të zvhillohet në qendrën për sport dhe rekreacion “Matkë” , NP “Higjiena Komunale” -Shkup gjatë kësaj periudhe me ekipet e veta kujdestare për çdo ditë do të kujdeset për higjienën në “Matkë” me qëllim që të gjithë pjesëmarrësit dhe mysafirët të kënaqen në këtë ngjarje sportive në kushte sa më të këndshme dhe atraktive” – deklaroi drejtori i NP “Higjiena Komunale” Shkup, Abdusamed Shabani./derveni.info

   

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Nënshkrimet për President / Deri më tani 13 kandidatë për President

  Edhe sot vijon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët e nomuniar për president për zgjedhjet rrethi i parë...

  Gjuha kërcënuese e Petar Bogojeski, kryetar i partisë “Koncepti maqedonas”, e kërcënon Ali Ahmetin me jetë

  Petar Bogojeski, kryetar i patisë “Koncepti maqedonas” përmes një video postuar në rrjetet sociale ka kërcënuar kryetarin e BDI...

  Rustemi: Ndërtojmë pjesën e rrugës së Arbërit, lidhim Kërçovën me Dibrën dhe Republikën e Shqipërisë

  Kryeministri Talat Xhaferi dhe drejtori i NP Rrugët Shtetërore, Ejup Rustemi sot kanë inspektuar punimet që zhvillohen për ndërtimin...

  Një termet është ndje në Strugë, por epiqendra e tij ishte në Shqipëri

  Një tërmet me intensitet tre gradë sipas shkallës makrosizmike europiane është ndjerë sot në orën 11:00 në pjesën jugperëndimore...