More

  Partia “Maqedonia e Vetme” kërkon prishjen e Xhamisë me dy minare në Saraj

  Partia “Maqedonia e Vetme” e cila udhëhiqet nga Janko Baçev, kërkon rrënimin e xhamisë me dy minare në Saraj , njofton derveni.info.

  Baçev në konferencë për shtyp tha se ekziston akt juridik për largimin e saj, ndërsa akuzoi kryetarin e Bashkisë së Shkupit, Petre Shilegov, se nuk vepron sipas të njëjtit.

  Dokumenti për të cilin flet Baçev, është i Bashkësisë Islame e cila sipas tij, ka kërkuar vetë ta rrënojë xhaminë, pasi nuk është sipas planit urbanistik.

  Ai shtoi se është katastrofë e dy partive më të mëdha maqedonase LSDM dhe OBRM-PDUKM, të cilat në 27 vitet e fundit sipas tij, shqiptarët i kanë kursyer nga zbatimi i ligjit.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

  Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet dhe mirëpret vendimin ekzekutiv të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden...

  Ahmeti takon zv/ministren e Jashtme greke, Papadopoulo

  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar Zëvendës ministren e Punëve të Jashtme të Greqisë, znj....

  Shqipëria drejt rekordit, 50 mijë kuqezi lënë pa bileta italianët në sfidën e parë

  Burimet për ESPN bëjnë të ditur se në stadium do të jenë mbi 50,000 tifozë shqiptarë, kontigjenti më i madh udhëtues i çdo...

  BFI me njoftim: Ja kur falet namazi i Kurban Bajramit në RMV

  Bashkësia Fetare Islame ka kumtuar kohën e faljes së Kurban Bajramit. Festa e cila shënohet më 16 qershor 2024, të...