More

  Partia “Maqedonia e Vetme” kërkon prishjen e Xhamisë me dy minare në Saraj

  Partia “Maqedonia e Vetme” e cila udhëhiqet nga Janko Baçev, kërkon rrënimin e xhamisë me dy minare në Saraj , njofton derveni.info.

  Baçev në konferencë për shtyp tha se ekziston akt juridik për largimin e saj, ndërsa akuzoi kryetarin e Bashkisë së Shkupit, Petre Shilegov, se nuk vepron sipas të njëjtit.

  Dokumenti për të cilin flet Baçev, është i Bashkësisë Islame e cila sipas tij, ka kërkuar vetë ta rrënojë xhaminë, pasi nuk është sipas planit urbanistik.

  Ai shtoi se është katastrofë e dy partive më të mëdha maqedonase LSDM dhe OBRM-PDUKM, të cilat në 27 vitet e fundit sipas tij, shqiptarët i kanë kursyer nga zbatimi i ligjit.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  PRERJA E PALIGJSHME E DRUVE: “Masakrohet” Mali Sharr!

  Më tej, nga ky institucion sqarohet se vendi ku janë gjetur personat duke prerë dru quhet “Maja e Zezë”,...

  Në Shkup janë denuar 141 shoferë, 59 për tejkalim të shpejtësisë

  Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (03.02.2024) ka vazhduar me kontrolle në komunikacion. Në territorin...

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...