More

  PARLAMENTI I SERBISË NËN MASA TË RREPTA TË SIGURISË, PRITET TA VIZITOJË KRYEPARLAMENTARI TALAT XHAFERI

  Në Kuvendin e Serbisë në një vizitë pune do të qëndrojë një delegacion nga Parlamenti i Maqedonisë, në krye me kryetarin Talat Xhaferi.

  Disa deputetë serbë nuk e kanë pritur mirë lajmin për faktin se në Kuvend e Serbisë do të arrin Talat Xhaferi, një figurë e partisë shqiptare BDI, në biografinë e të cilit thuhet se ishte një oficer i lartë i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare (UÇK).

  Xhaferi, i cili menjëherë pas zgjedhjes së tij si Kryetar i Kuvendit të Maqedonisë, kishte vendosur flamurin shqiptar në zyrën e tij, shumë deputetë serbë kanë thënë se do ta bojkotojnë vizitën e Xhaferit në parlamentin serb.

  Kujtojmë se muajin e kaluar lideri i radikalëve serbë Sheshel, kishte sulmuar një delegacion të Kuvendit të Kroacisë, duke përdhosur flamurin kroat çka çoi të dy vendet në një krizë të marrëdhënieve politike.
  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...