More

  Pa shumicë parlamentare, LSDM nuk mund të marrë mandatin (Dokument)

  LSDM nuk mund ta merr mandatin për formimin e Qeverisë nëse paraprakisht nuk siguron shumicë parlamentare në Kuvend.

  Sipas nenit 90 të kushtetutës së Maqedonisë presidenti i Maqedonisë ja jep mandatin subjektit i cili ka shumicën në parlament.

  Pas formimit të shumicës parlamentare, subjektet të cilat e përbëjnë shumicën duhet ta kërkojnë mandatin nga Ivanovi.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Hospitalizohen dhe shtatë persona të tjerë me kollë të mirë, gjithsej 786 raste në vend

  Prej datës 14 deri më 20 qershor, janë raportuar gjithsej 41 raste të reja me pertusis, të njohur si...

  Komuna e Haraçinës me qendër për ofrimin falas të shërbimeve defektologjike dhe psikologjike për fëmijët me nevoja të posaçme

  Komuna e Haraçinës prej sot ka qendrën e saj për ofrimin falas të shërbimeve defektologjike dhe psikologjike për fëmijë...

  Gjuha e shenjave tani edhe në gjuhën shqipe, promovohet libri nga Valdeta Kasapi dhe Adelina Haskaj

  Komunikimi pemës gjuhës së shenjave, për pjesëtarët e shoqërisë shqiptare në Maqedoni tani e tutje do të ketë një...

  NQP në halle, pësojnë qytetarët/ Drejtorët në punë, por jo fizikisht

  Sa për sy e faqe, janë autobusat të cilat funksionojnë nëpër qytetin e Shkupit. I tillë mbetet të jetë...