More

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga radhët e koalicionit VLEN. Kjo ngjarje po zhvillohet në Gostivar ku dhe janë mbledhur me dhjetra qytetarë.

  Kandidati i përbashkët për president i LD-së, Besës, Partis së Taravarit, Alternativës dhe përfaqësuesve të Vetëvendosjes në Maqedoninë e Veriut është Arben Taravari.

  Pak ditë më parë Taravari njoftoi për grumbullimin e mbi 10 mijë firmave të nevojshme në më pak se dy ditë, ndërkohë afati për nënshkrimet vazhdon deri më 8 mars.

  Ndërkohë, një ditë më parë presidenti aktual Stevo Pendarovski njoftoi kandidaturë qytetare dhe ftoi qytetarët të nënshkruajnë në zyrat e KSHZ-së që nga 3 marsi, kur dhe do të zyrtarizohet mbështetja e LSDM-së për Pendarovskin në Kongresin e kësaj partie. Taravari në këtë garë do të ketëp ërballë dhe një tjetër shqiptar, ministrin e jashtëm Bujar Osmanin, i cili përfaqëson në këtë garë partinë e BDI-së.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Bujar Osmanii
  - Marketing -Bujar Osmanii

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Bujar Osmanii
  spot_img

  Të fundit

  Pas 11 vitesh ndalet Bayern Mynihu, Granit Xhaka dhe Leverkuzen për herë të parë në histori shpallen kampion

  Bayer Leverkuseni ka shkruar historinë, duke fituar titullin e parë kampion në Bundesligë. Në ndeshjen e vlefshme për javën e...

  Presidentin e zgjedh Kuvendi/ Grubi: Kusht për votat e BDI-së në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale!

  Presidenti I vendit, në të ardhmen të zgjidhet në Kuvend. Ky është kushti, që në rrethin e dytë, votat...

  Ekskluzive: Në Kroaci arrestohet Goran Grujevski, ish-Kryeshefi i Drejtorisë së Pestë – “bosi” i përgjimeve të jashtëligjshme!

  Më 13.04.2024, të shtunën, në Zagreb është arrestuar Goran Grujevski i lindur më 13.10.1966, shtetas i RMV-së, kundër të...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Shkupi pritet të përjetojë një ndryshim dramatik të motit këtë javë, me temperatura që do të variojnë ndjeshëm. Fillimisht,...