More

  Nuk u kualifikua në Euro me Maqedoninë, futbollisti me prejardhje shqiptare po punon në pastiçeri

  Elijf Elmas, futbollisti i Kombëtares së Maqedonisë së Veriut kohën e pushimit është duke shfrytëzuar me familjen e tij në Shkup.

  Bild.de ka vizituar futbollistin në vendlindjen e tij dhe ka bërë një intervistë. Ish-bashkëlojtari i Rrahamnit te Napoli është duke punuar në biznesin familjar, pastiçeri, shkruan Indeksonline

  Edhe pse ka milionat në bankën e tij, Elmas pushimet zgjedh t’i kalojë duke punuar në lokalin e tij në Shkup.

  Elmas dhe familja e tij janë me prejardhje shqiptare edhe pse një gjë të tillë shpeshherë e ka mohuar.

  “Më pëlqen të jem këtu në vendim tim. Të pushoj, të pastroj kokën. Sigurisht që unë i ndihmojë babait tim dhe është një vend i mirë për të kaluar kohën me të”, tha Elmas për Bild.de

  “Unë po bëjë ushtrime çdo ditë, jam duke u bërë gati për sezonin e ri të Bundesligas”, vazhdoi tutje futbollisti

  Gjatë afatit të janarit, Elmas ishte larguar nga Napoli për 24 milionë euro dhe kishte firmosur kontratë me klubin nga Bundesliga, RB Leipzig.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

  Komisioni Rregullator i Energjetikës, i Shërbimeve të Ujit dhe i Shërbimeve të Menaxhimit me Mbeturinat Komunale i Republikës së...

  LSM: Shpenzimet për një familje në Maqedoni për muajin korrik, 60.570 denarë

  Shpenzimet minimale të një familjeje në korrik kanë qenë 60.570 denarë dhe në krahasim me qershorin janë rritur për...

  Aktivë shtatë zjarre, në 24 orët e fundit janë regjistruar 29 zjarre në ambient të hapur

  Shkup, 22 korrik – Qendra për menaxhim me kriza në mëngjes njoftoi se në 24 orët e fundit ka...

  Aksident në autostradën “Ibrahim Rugova”, tetë të lënduar

  Tetë persona kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur sot në kilometrin e 40-të...