More

  NQP në halle, pësojnë qytetarët/ Drejtorët në punë, por jo fizikisht

  Sa për sy e faqe, janë autobusat të cilat funksionojnë nëpër qytetin e Shkupit. I tillë mbetet të jetë edhe autobusi me numër 56 I cili nga Shkupi të dërgon në fshatin Bojanë. Pas kronikës së televizonit Klan Maqedoni,  që banorët detyrohen të ecin në këmbë 2 km për të pritur autobusin me dy katë, menjiherë të nesërme u rikthye autobusi një katësh, por vetëm për dy dytë.

  Këto janë pamje të sotme të autobusit 56…

  U drejtuam në një ndër  Ndermarjet Qarkulluese në për të definuar zgjidhjen e këtij problem.

  “Jo jo, këtu nuk ka vetëm atje poshtë, në autokomandë.

  -Këtu nuk ka asnjë drejtor apo?

  Nuk ka, nuk ka. Shkoni atje do ju tregojnë atje ka 20 drejtor”.

  “Orari I punës në ndrrmarjen qarkulluese publike, si duket respektohet vetëm nga puntorët më të thjesht sepse puntorët më kryesorë apo drejtori nuk është këtu. Disa ditë me rradhë vijmë për të parë se a është I gatshëm për të dhënë të paktën  një deklarat pasiqë në mesazhet dhe telefonatat tona nuk përgjigjet por sërisht nuk e gjejmë as këtu”.

  Jemi nga Televizoni Klan, na duhet drejtori për një deklarat?

  Nuk është askush për momentin. As drejtori nuk është? Nu është nuk është askush për momentin nga njerëzit kryesorë nuk është askush, pas situates nuk është askush. Po nesër a do jetë? Do e shohim nuk I dihet ne vetëm çfarë dëgjojm, nuk e dimë”.

  Problem me autobusët të cilët qarkullojnë në kuadër të Ndërrmarjes për Qarkullim Publik mbetet  edhe me ato privat të cilët paralajmruan që nga sot nuk do funksionojnë për arsyeje që nuk janë pagaur nga muaji janar I këtij viiti. /tvklan.mk/

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

  Komisioni Rregullator i Energjetikës, i Shërbimeve të Ujit dhe i Shërbimeve të Menaxhimit me Mbeturinat Komunale i Republikës së...

  LSM: Shpenzimet për një familje në Maqedoni për muajin korrik, 60.570 denarë

  Shpenzimet minimale të një familjeje në korrik kanë qenë 60.570 denarë dhe në krahasim me qershorin janë rritur për...

  Aktivë shtatë zjarre, në 24 orët e fundit janë regjistruar 29 zjarre në ambient të hapur

  Shkup, 22 korrik – Qendra për menaxhim me kriza në mëngjes njoftoi se në 24 orët e fundit ka...

  Aksident në autostradën “Ibrahim Rugova”, tetë të lënduar

  Tetë persona kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur sot në kilometrin e 40-të...