More

  Nga kush trembet Ministri Asaf Ademi ta shpreh identitetin e tij kombëtar

  Në Manifestimin kulturor që u mbajt në prag të festës 22 Nëntorit ditës së alfabetit shqip, dhe 110 Vjetorin e Kongresit të Manastirit, u mblodhën figura te ndryshme ku në mesin e tyre ishte edhe Presidenti i Shqipërisë z. Ilir Meta.
  Në foton e mëposhtme bie ne sy edhe Ministri i Kulturës i RM z Asaf Ademi i cili nga të gjithë tjerët ka refuzuar ta bëjë shqiponjën që tani më ky gjest është shndërruar si simbol kombëtar.

  Shtrohet pyetja nga kush trembet ministri Asaf Ademi për ta bërë shqiponjën, pse ka frikë nga identiteti i tij kombëtar? Ndoshta vallë e ka menduar se duhet të japë llogari ndaj Kryeministrit të tij Zoran Zaev!? /tetovasot/

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Përplasjet VMRO-Arskovska, pësojnë qytetarët

  Përplasjet VMRO-Arsovska, shkarkimet dhe dorëheqjet e drejtorëve të ndërmarrjeve publike të Qytetit të Shkupit kanë lënë një kaos prapa...

  Rrugët dytësore në Tetovë, në gjendje të keqe

  Viteve të fundit sikur është bërë rregull i pashkruar që të asfaltohen dhe të kujdesen vetëm për rrugët në...

  “Dauti Komerc” kremtoi 30 vjetorin e themelimit

  Mbrëmë në një atmosferë impozante në hapsirat e kompanisë në Saraj, "Dauti Komerc" kremtoi 30 vjetorin e themelimit dhe...

  Superekspertiza për Llaskarcën nuk është përgatitur as për 315 ditë

  Për tragjedinë e shkaktuar nga “Durmo Turs” në Llaskarcë, ku humbën jetën 16 persona, Byrosë për ekspertiza gjyqësore nuk...
  WordPress Ads