More

  Nesër vendoset gurëthemeli i sallës së sportit te Shkolla e Mesme “Saraj” , i pranishëm Kryetari i BDI-së dhe Kryeministri

   

  Nesër do të bëhet akti solemn i gurthemelit të Sallës Sportive në Saraj.
  Të pranishëm do jenë lideri i BDI-së z.Ali Ahmeti, kryetari i komunës , kryeministri z. Zoran Zaev, ministri i Arsimit z.Arbër Ademi dhe kryetari i Qytetit z. Petre Shilegov.
  Projekti është i mbështetur nga Komuna e Sarajit, Ministria e Arsimit dhe Shkencës dhe Banka Botërore.
  Salla e Sportit do të kontriboj pozitivishë dhe do të nxisë rininë e Sarajit, në aktivitete sportive dhe kulturore. ( Shkolla e Mesme Saraj, e martë, ora 13:30, 04 shtator/2018)/derveni.info

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tifozi special i Kombëtares në Hamburg, djali i komandantit Adem Jashari në mbështetje të kuqezinjve

  Sfida mes Kroacisë dhe Shqipërisë do të ketë në tifoz mjaft special. Në stadium këtë superndeshje për kuqezinjtë do ta...

  Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

  Një ari ka mbetur i ngordhur pasi një automjet e ka goditur mëngjesin e sotëm në rrugën e Gostivarit-Ohër,...

  Tifozët shqiptarë mbërrijnë në Hamburg

  Tifozët shqiptarë kanë filluar të mbushin qytetin e Hamburgut, aty ku Shqipëria do ta zhvillojë ndeshjen e radhës në...

  Ky është parashikimi i motit për sot

  Moti sot kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare...