More

  Nesër në Saraj mbahet manifestimi “Artizanatet dhe folklori- edhe në dobi të gruasë së sotme”

  Më 21 mars në Qendrën rekreative- Saraj, do të mbahet manifestimi “Artizanatet dhe folklori- edhe në dobi të gruasë së sotme”.

  Ky eveniment organizohet për herë të parë në këtë rrethinë, ku nëpërmjet aktivitetit në fjalë do të prezantojmë artizanatet apo punimet foklorike të grave të komunës së Sarajit.
  Ngjarja organizohet nga Shoqata “Porta- Skupi” me fillim në ora 11.00

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Pamje shqetësuese: Momenti me VIDEO kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë

  Tre persona kanë mbetur të plagosur pas një përleshjeje në Pejë. Lajmin për gazetën online Reporteri.net e ka konfirmuar edhe...

  Fitore e Frontit Europian në zonën 5, konfirmohet deputeti nr.

  Pas rivotimit të ditës së sotme në Njesinë Zgjedhore 5 dhe 6 Fronti Europian mesa duket ka ruajtur mandatin...

  Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

  Dimitar Kovaçevski zyrtarisht konfirmoi dorëheqjen nga pozita e kryetarit të LSDM-së, të cilën e shpalli më 8 maj, si...

  KSHZ: 45.88% është dalja deri në orën 17:00 në vendvotimet ku ka rivotim

  Deri në orën 17:00, nga gjithsej 4.514 votues të regjistruar në shtatë vendvotime, kanë votuar 2.071 ose 45,88 për...