More

  Nesër fillon asfaltimi i rrugës së vjetër Saraj-Zhelinë

  Nesër fillon asfaltimi i rrugës së vjetër Saraj-Zhelinë , rrugë e cila pas asfaltimit do të lehtësojë qarkullimin e banorëve ku edhe to të lidh fshatrat e komunës së Zhelinës dhe atë të Sarajit.

  Siç mëson TetovaSot nga NP “Rrugët e Maqedonisë”  asfaltimi do të nise nga komuna e Sarajit dhe do të përfundojë deri në komunën e Zhelinës.

  Nga kjo Ndërmarrje bëjnë apel që nga nesër mos të kalohet nga rruga e vjetër për shkak punimeve sepse në rrugë do të jenë makineritë e rënda që do të asfaltojnë rrugën ku do të ngadalësohen punët nëse veturat kalojnë në rrugën e vjetër. /TetovaSot/

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tifozi special i Kombëtares në Hamburg, djali i komandantit Adem Jashari në mbështetje të kuqezinjve

  Sfida mes Kroacisë dhe Shqipërisë do të ketë në tifoz mjaft special. Në stadium këtë superndeshje për kuqezinjtë do ta...

  Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

  Një ari ka mbetur i ngordhur pasi një automjet e ka goditur mëngjesin e sotëm në rrugën e Gostivarit-Ohër,...

  Tifozët shqiptarë mbërrijnë në Hamburg

  Tifozët shqiptarë kanë filluar të mbushin qytetin e Hamburgut, aty ku Shqipëria do ta zhvillojë ndeshjen e radhës në...

  Ky është parashikimi i motit për sot

  Moti sot kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare...