More

  Ndërroi jetë ish deputeti në Kuvendin e Maqedonisë, bie nga kulmi i shtëpisë së tij (Foto)

  Ish-deputeti nga radhët e LSDM-së, Mile Andonov, ka vdekur pasi ka rënë nga çatia e shtëpisë së tij verore në Bjeshkët e Osogovës.

  “Në orën 18:00 nga urgjenca mjekësore është raportuar se M.A. i lindur në vitin 1962 nga Koçani duke punuar në çatinë e një shtëpie verore në malin Osogovë është rrëzuar dhe ka ndërruar jetë në vend. Vdekja është konstatuar nga shërbimet emergjente mjekësore, është njoftuar prokurori publik”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

  Siç transmeton Lideri.mk, Andonov në tre mandate, në periudhën nga viti 2008 deri në vitin 2016, ishte pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së. Si ekonomist i diplomuar, Andonov ka udhëhequr edhe një biznes privat të tekstileve.

  Bashkëpartiakët e tij i kanë dhënë lamtumirën Andonovit në rrjetin social Facebook.

  “Ngushëllime familjes, të afërmve dhe miqve të të ndjerit tragjikisht Mile Andonov, mikut dhe anëtarit tonë të nderuar partiak. Andonov ka dhënë një kontribut të rëndësishëm në zhvillimin e Koçanit, por edhe në jetën politiko-ekonomike në vend, si deputet nga radhët e LSDM-së, por edhe si mbështetës i fuqishëm i proceseve reformuese, progresive, socialdemokrate. politikat. U prehtë në paqe”, ka shkruar LSDM./Lideri

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  27 prilli/ Drejtori i VMRO-së ua pezulloi dënimet disa të dënuarve

  U.d. drejtor i Drejtorisë për Ekzekutimin e Sanskioneve, Aleksandar Pandov, pezullon nga dënimi disa nga të dënuarit për rastin...

  Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

  Komisioni Rregullator i Energjetikës, i Shërbimeve të Ujit dhe i Shërbimeve të Menaxhimit me Mbeturinat Komunale i Republikës së...

  LSM: Shpenzimet për një familje në Maqedoni për muajin korrik, 60.570 denarë

  Shpenzimet minimale të një familjeje në korrik kanë qenë 60.570 denarë dhe në krahasim me qershorin janë rritur për...

  Aktivë shtatë zjarre, në 24 orët e fundit janë regjistruar 29 zjarre në ambient të hapur

  Shkup, 22 korrik – Qendra për menaxhim me kriza në mëngjes njoftoi se në 24 orët e fundit ka...