More

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Shkupi pritet të përjetojë një ndryshim dramatik të motit këtë javë, me temperatura që do të variojnë ndjeshëm. Fillimisht, qytetarët do të gëzojnë një mot të ngrohtë dhe me diell, me temperaturat që do të lëvizin nga një minimum prej 11 gradë deri në një maksimum prej 30 gradë Celsius. Kjo periudhë e qetësisë meteorologjike do të shoqërohet me erëra të lehta veriore.

  Megjithatë, sipas njoftimeve të fundit nga HMRC, pritet që të martën natën dhe veçanërisht të mërkurën, moti të ndryshojë drastikisht. Një masë ajrore e lagësht dhe e paqëndrueshme do të sjellë reshje të dendura shiu, të cilat pritet të jenë lokale dhe të formojnë stuhi. Këto stuhi do të shoqërohen me bubullima dhe erë të fortë. Reshjet e shiut do të vazhdojnë sporadikisht edhe në dy ditët pasuese, ndërsa temperaturat do të bien ndjeshëm duke filluar nga e mërkura./tvklan.mk/

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Pamje shqetësuese: Momenti me VIDEO kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë

  Tre persona kanë mbetur të plagosur pas një përleshjeje në Pejë. Lajmin për gazetën online Reporteri.net e ka konfirmuar edhe...

  Fitore e Frontit Europian në zonën 5, konfirmohet deputeti nr.

  Pas rivotimit të ditës së sotme në Njesinë Zgjedhore 5 dhe 6 Fronti Europian mesa duket ka ruajtur mandatin...

  Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

  Dimitar Kovaçevski zyrtarisht konfirmoi dorëheqjen nga pozita e kryetarit të LSDM-së, të cilën e shpalli më 8 maj, si...

  KSHZ: 45.88% është dalja deri në orën 17:00 në vendvotimet ku ka rivotim

  Deri në orën 17:00, nga gjithsej 4.514 votues të regjistruar në shtatë vendvotime, kanë votuar 2.071 ose 45,88 për...