More

  Ministria e Arsimit dhe Shkencës pais me kompjuter , tablet dhe projektor Sh.M.Q.Sh. “Saraj”

  Sh.M.Q.Sh. “Saraj” nën udhëheqjen e drejtorit z. Bedri Gjureci si dhe në bashkpunim me Ministrinë e Arsimit dhe Shkencës kanë furnizuar me pajisje teknologjike një klasë me kompjuter dhe një klasë me tablet si dhe projektor.

  Bashkëpunimi me vullnetarët e korposit Kinez Huawei , kanë bërë ndryshime rrënjësore në qendër dhe duke lehtësuar nxënësve mënyrën e të mësuarit në lëndën e Informatikës në praktikë.

  E gjithë ky donacion është nga Ministria e Arsimt dhe Shkencës ndërsa tableta për nxënësit i financuar nga projekti Kinez Huawei Technologies Co., Ltd – „Macedonia eEducation Project“.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...