More

  Lojtari që mposhti Shqipërinë me ‘hile’ nënshkruan kontratë të madhe me klubin kinez

  Lojtari që mposhti Shqipërinë me ‘hile’ nënshkruan kontratë të madhe me klubin kinez

  Eran Zahavin do të mbahet në mend nga të gjithë shqiptarët si njeriu që vodhi një penallti dhe përjashtoi Etrit Berishën me kartonë të kuq në ndeshjen Shqipëri-Izrael.

  Tani Eran Zahavi ka vazhduar kontratën e tij me klubin kinez Guangzhou R&F.

  Ai ka një rritje të ndjeshme page pasi në një gjysmë sezon shënoi 11 gola.

  Izraeliti tashmë ka pagë rreth 9 milionë euro, pothuajse sa e gjithë kombëtarja shqiptare së bashku.

  Tregu kinez ka lëvizur këtë vit duke ofruar shumë lojtarë të njohur.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Përplasjet VMRO-Arskovska, pësojnë qytetarët

  Përplasjet VMRO-Arsovska, shkarkimet dhe dorëheqjet e drejtorëve të ndërmarrjeve publike të Qytetit të Shkupit kanë lënë një kaos prapa...

  Rrugët dytësore në Tetovë, në gjendje të keqe

  Viteve të fundit sikur është bërë rregull i pashkruar që të asfaltohen dhe të kujdesen vetëm për rrugët në...

  “Dauti Komerc” kremtoi 30 vjetorin e themelimit

  Mbrëmë në një atmosferë impozante në hapsirat e kompanisë në Saraj, "Dauti Komerc" kremtoi 30 vjetorin e themelimit dhe...

  Superekspertiza për Llaskarcën nuk është përgatitur as për 315 ditë

  Për tragjedinë e shkaktuar nga “Durmo Turs” në Llaskarcë, ku humbën jetën 16 persona, Byrosë për ekspertiza gjyqësore nuk...
  WordPress Ads