More

  Liqeni Treska në harresë! Dikur ishte vendi më atraktiv në Shkup, tani është mbuluar nga bari

  Liqeni Treska në Saraj të Shkupit dikur ishte vendi më atraktiv për qytetarët gjatë ditëve të nxehta të verës.

  Ishte i përmbushur me vizitor të cilët freskoheshin dhe argëtoheshin.

  Por shikoni se si duket sot!

  Në vend të ujit, tani është mbuluar me barë dhe dëgjohet vetëm cicërima e zogjve.

  “Liqeni Treska dikur ka qenë një vend argëtimi dhe pushimi për të gjithë qytetarët ku mblidheshin me familjen dhe shoqërinë e tyre për të pushuar këtu, ndërsa tani siç mund të shihet është e gjitha e mbuluar nga bari”, raporton Fazile Halili, gazetare e TV21.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

  Komisioni Rregullator i Energjetikës, i Shërbimeve të Ujit dhe i Shërbimeve të Menaxhimit me Mbeturinat Komunale i Republikës së...

  LSM: Shpenzimet për një familje në Maqedoni për muajin korrik, 60.570 denarë

  Shpenzimet minimale të një familjeje në korrik kanë qenë 60.570 denarë dhe në krahasim me qershorin janë rritur për...

  Aktivë shtatë zjarre, në 24 orët e fundit janë regjistruar 29 zjarre në ambient të hapur

  Shkup, 22 korrik – Qendra për menaxhim me kriza në mëngjes njoftoi se në 24 orët e fundit ka...

  Aksident në autostradën “Ibrahim Rugova”, tetë të lënduar

  Tetë persona kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur sot në kilometrin e 40-të...