More

  Liqeni i Treskës mbulohet nga mbeturinat

  Një depo mbeturinash nga dita në ditë po ngulfat hyrjen në liqenin Treska dhe hapësirat gjelbëruese përreth. Banorë të pandërgjegjshëm të komunës së Sarajit hedhin mbeturina nga më të ndryshmet duke shkatërruar një pjesë të madhe të sipërfaqeve gjelbëruese. Shumë prej banorëve e dënojnë këtë veprim por thonë se kjo bëhet për shkak të mungesës së pikave të mjaftueshme për hedhjen e mbeturinave , njofton Alsat-m.

  “Kush i derdh, banorët prej këtu, nuk vjen ai prej Shkupi ti derdh ato mbeturina, ka vend ku duhet mi hudh ato.”.

  “Nuk duhet ti hudhin, ajo është turp por po i hudhin. Komuna i pastron mirëpo ato natën i hudhin. Më shumë ka në liqe, edhe nga ana e fshatit Gërçec edhe këndej nga liqeni. A keni vend të caktuar për mbeturina? Jo, nuk kemi vend të caktuar, nuk ke nga të lëvizësh nga mbeturinat”.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...