More

  Liga shkollore në futboll të vogël, SHF “Bajram Shabani” në vendin e parë në Saraj

  Sot në kuadër të platformës kulturore-sportive u shënua mbyllja e edicionit të 9-të të ligës shkollore në futboll të vogël në sallën sportive të SH.F “Dituria” Saraj.

  Nxënësit treguan shpirt garues dhe bashkëpunim gjatë gjithë turneut, duke promovuar sportin dhe një mënyrë jetese të shëndetshme.

  Fituesit e këtij edicioni janë:

  Vendi i 1 – SHF “Bajram Shabani” – Kondovë
  Vendi i 2 – SHF “Dituria” – Saraj

  Golashënuesi më i mirë: Mexhait Sejdi nga SHF “Bajram Shabani”.
  Portieri më i mirë: Xhemal Sulejmani nga SHF “Dituria”.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  27 prilli/ Drejtori i VMRO-së ua pezulloi dënimet disa të dënuarve

  U.d. drejtor i Drejtorisë për Ekzekutimin e Sanskioneve, Aleksandar Pandov, pezullon nga dënimi disa nga të dënuarit për rastin...

  Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

  Komisioni Rregullator i Energjetikës, i Shërbimeve të Ujit dhe i Shërbimeve të Menaxhimit me Mbeturinat Komunale i Republikës së...

  LSM: Shpenzimet për një familje në Maqedoni për muajin korrik, 60.570 denarë

  Shpenzimet minimale të një familjeje në korrik kanë qenë 60.570 denarë dhe në krahasim me qershorin janë rritur për...

  Aktivë shtatë zjarre, në 24 orët e fundit janë regjistruar 29 zjarre në ambient të hapur

  Shkup, 22 korrik – Qendra për menaxhim me kriza në mëngjes njoftoi se në 24 orët e fundit ka...