More

  “La La Land”, në krye të nominimeve në “Oscars” (Foto)

  “La La Land”, në krye të nominimeve në “Oscars” (Foto)

  Kandidaturat për edicionin e 89-të “Academy Awards” u shpallën në Los Angeles, me një thyerje të traditës së mëhershme të transmetimeve drejtpërsëdrejti.

  Këtë radhë ishin vet fituesit e çmimeve “Oscar” në të shkuarën, ata që shpallën kandidaturat e reja përmes një serie videosh të regjistruara, ku ndanin dhe eksperiencat e tyre si mbajtës të statuetës së shumëlakmuar, transmeton TCH.

  “La La Land” mban kryesimin absolut me 14 nominime, duke barazuar kështu rekordet e “Titanikut” dhe të filmit “Çdo gjë për Evën”. Ai rezulton tashmë edhe si muzikali me numrin më të madh të nominimeve, duke ia kaluar dhe “Mari Popins”-it, që pati marrë 13 të tilla.

  Meryl Streep është kandiduar sërish dhe kjo e bën aktoren më të nominuar në historinë e “Oscar-ëve”. Casey Affleck, Ryan Gosling, Viggo Mortensen dhe Denzel Washington janë ndër kandidatët në kategorinë e “aktorit më të mirë”. Mel Gibson është në mesin e 5 kandidatëve për “regjisorin më të mirë”.

  Ceremonia e ndarjes së çmimeve më të mëdha të kinematografisë do të zhvillohet më 26 shkurt, nën drejtimin e moderatorit televiziv Jimmy Kimmel.

  Kopertina e filmit “La La Land”, i nominuar në gjithsej 14 kategori në “Oscars 2017”.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Bitcoini rritet me 40 për qind në vitin 2024

  Bitcoin mbyll javën me 62.8 mijë dollarë për njësi, duke vijuar trendin rritës në bursë. Monedha më e madhe...

  Sela: Jam i mendimit që të shkojmë vetë në zgjedhje

  Ziadin Sela nga Aleanca për Shqiptarët në emisionin “Analiza 24” ka thënë se Taravari gjatë debateve i ka pranuar...

  Ja lista e mediave nga KSHZ që do të ndjekin fushatën reklamuese të zgjedhjeve

  Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) në seancën e sotme të 84-të miratoi Regjistrin e transmetuesve, mediave të shkruara dhe...

  Shkup, 51% e të rinjve, pre e dhunës kibernetike

  Pavarësisht njohurive rreth digjitalizimit, të rinjtë shpesh herë janë cak i sulmeve kibernetike. Në një anketë të realizuar në tre...