More

  Kush janë 19 deputetët e koalicionit “Fronti Evropian” (LISTA)

  “Fronti Evropian” ka fituar 19 deputetë,

  Ja lista e deputetëve që kanë fituar:

  Njësia 1

  Blerim Bexheti
  Ilir Hasani

  Njësia 2

  Sadulla Duraku
  Skender Rexhepi Zejd
  Dijana Toska
  Elmi Aziri

  Njësia 5

  Ziadin Sela
  Musa Xhaferi
  Arbana Pasholli
  Ismail Jaoski

  Njësia 6

  Ali Ahmeti
  Talat Xhaferi
  Ilire Dauti
  Menduh Thaci
  Rina Ajdari
  Bejxhan Ilijas
  |lir Demiri
  Sali Murati
  Fatmire Isaki

  KSHZ pritet të përpunojë edhe përqindjen e fundit të votave, që më pas të shpallë rezultatet e para preliminare

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Pamje shqetësuese: Momenti me VIDEO kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë

  Tre persona kanë mbetur të plagosur pas një përleshjeje në Pejë. Lajmin për gazetën online Reporteri.net e ka konfirmuar edhe...

  Fitore e Frontit Europian në zonën 5, konfirmohet deputeti nr.

  Pas rivotimit të ditës së sotme në Njesinë Zgjedhore 5 dhe 6 Fronti Europian mesa duket ka ruajtur mandatin...

  Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

  Dimitar Kovaçevski zyrtarisht konfirmoi dorëheqjen nga pozita e kryetarit të LSDM-së, të cilën e shpalli më 8 maj, si...

  KSHZ: 45.88% është dalja deri në orën 17:00 në vendvotimet ku ka rivotim

  Deri në orën 17:00, nga gjithsej 4.514 votues të regjistruar në shtatë vendvotime, kanë votuar 2.071 ose 45,88 për...